Wpis z mikrobloga

W piątek kupiłem nowego-używanego MacBook Pro A1990 od jednej z firm zajmującej się sprzedażą sprzętu poleanisgowego. Według aukcji - wszystko sprawne, stan wizualny A- ( ślady po naklejkach na obudowie). Przy odbiorze okazało się że nie zdążyli do końca postawić systemu. Spieszyło mi się więc wziąłem szybko komputer z zamiarem obejrzenia na spokojnie w domu. W sobotę usiadłem do komputera i zauważyłem nieregularną plamę na środku ekranu. Najlepiej widoczną przy wyświetlaniu białego obrazu. Plama ma niebieski odcień oraz nieregularny kształt. Działam dużo z grafiką, więc taki ekran przy większości prac staję się bez użyteczny. Pytanie tylko czy to cecha charakterystyczna dla tego modelu i skąd w ogóle ta plama się bierze - powstaje w wyniku normalnej eksploatacji czy też to jakieś uszkodzenie mechaniczne?

Bateria wyświetlała komunikat - wymaga naprawy ( 370 cykli) Czy taką baterie można użytkować czy od razu trzeba się liczyć z wymianą? Jeśli sprzedawca zaproponuje wymianę na egzemplarz bez defektu na matrycy ale z takim samym komunikatem od baterii to brać czy uciekać ?



#macbook #apple #naprawalaptopow #komputery
Pobierz CichooByc - W piątek kupiłem nowego-używanego MacBook Pro A1990 od jednej z firm zajm...
źródło: E7CC4348-359C-415A-AC5D-4301296F05B2
  • 11
@CichooByc: Macbooki Pro 2016-2019 to kłębek problemów: padające taśmy od matrycy, przegrzewanie się, dziwne wady matryc, trudna wymiana baterii, padające porty USB...
Teraz wiesz czemu było tanio.
@CichooByc:
Skoro bawisz się grafiką to go wymieniaj. Będziesz za każdym razem kontrolować czy w tym miejscu Cię obraz nie okłamuje?
Jest opcja, że taka bateria już puchnie mimo niskiej ilości cykli.
Z ciekawości zapytam, ile cebulionów wyłożyłeś?
@CichooByc powinni dać 14 dni na sprawdzenie sprzętu. Zwróć jeśli matryca nie spełnia oczekiwań. Co do baterii ja mam starego macbooka air z 1000 cyklami ładowania. Też krzyczy o wymianę, że bateria uszkodzona ale działa normalnie i kilka godzin trzyma więc tutaj bez problemu możesz korzystać
@Richtig_Piwosz @MercedesBenizPolska 3500 brutto. Nie interesuję się za bardzo komputerami. Do tej pory używałem MacBook Air i moje doświadczenia z nim były bardzo pozytywne, dlatego nawet nie zaprzątałem sobie głowy żeby weryfikować czy kolejny macbook będzie spełniał oczekiwania.

@L3gion jakiego MacBooka w tych pieniądzach byś polecił ?