Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z dupy, ale nigdy nie miałem takiego typu potrzeby bo nigdy nie miałem preinstalowanego systemu, UEFI, partycji recovery itd. itp. a teraz mam na Toshibie preinstalowany Win8. Muszę zamienić HDD na SSD bo nie wytrzymam dłużej z tym trzeszczącym talerzowym ramolem, z tym przeklętym wąskim gardłem.

Pytanie: skąd pobrać świeżynkę Windowsa 8.1? Nie chcę pobierać z wiadomych stron poprzez jakieś catshare bo mogą być to Windy kombinowane...skąd czyściocha 100% pewnego wziąć? Z tego co się orientuję, gdy zainstaluję takiego czyściocha to bez problemu zalegalizuję taką kopię Windy bo klucz systemu zapisany jest w UEFI (?).

#komputery #windows8 #windows
  • 17
@adam-pszczynski: zrobiłem tak...zgrałem dane na zewnętrzny dysk...skorzystałem z narzędzia "Toshiba Recovery Media Creator" tworząc tym samym pendrive recovery z systemem Windows 8. Wybebeszyłem dysk z lapka na gwarancji i wsadziłem SSD (ponoć nie traci się gwarancji przy wymianie dysku - nie wiem czy to dotyczy laptopów z osobną klapką pod laptopem czy także tych gdzie trzeba cały spód ściągać) i odpaliłem lapka z tego recovery USB. Zrobiłem format i usuwanie partycji,
@adam-pszczynski:

CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-4200U CPU @ 1.60GHz

Motherboard Model: TOSHIBA VG10ST

Total Memory Size: 8105 MBytes

No i SSD teraz: OCZ VERTEX 4 a wcześniej był jakiś HDD HGST (Hitachi) - niby z wyższej półki ale w porównaniu do SSD to syf po prostu. Nie ma co porównywać nawet. Teraz o niebo lepiej chodzi...bez najmniejszego zająknięcia.
@adam-pszczynski: ale co wypróbujesz? SSD? bo nie do końca rozumiem. Wcześniej miałem kompa starszego o 10 lat i gdy wsadziłem SSD to śmigał dość zacnie przyznam - ale zmieniłem sprzęt bo chciałem dotykoway ekran (który jak się okazuje nie wykorzystuję bo mam FULL HD wyświetlacz i ciężko jakoś tak palcami trafiać....LOL!).