Wpis z mikrobloga

Też dłużej oczekujecie na uruchomienie kredytu w Pekao? Podpisałem akt w poniedziałek, tego samego dnia byłem w banku. Termin wypłaty na wniosku miał być w środę i dalej nic się nie ruszyło. Na umowie miało być do 4 dni roboczych. Termin wpłaty na akcie notarialnym mam do piątku
#kredyt2procent
  • 21
@Hmjelu: dzwoniłeś do nich? mnie powiedzieli że absolutnie nie mogą przekroczyć terminu z aktu, w moim przypadku mają 7 dni w akcie i 4 wg umowy kredytowej, będzie ciekawie XD
  • 0
@hehe_: Do tej u której aktywowałem nie da się dodzwonić, ponoć do 2 tygodni się nawet czeka. Nie wiem z czym się wiążę przekroczenie terminu zapłaty, szczególnie że sprzedający chcieli się z umowy wycofać bo teraz mieszkanie lata o 75k więcej niż na umowie przedwstępnej u notariusza. Chcieli się wycofać ale umowa przedwstępna ich zablokowała
@Hmjelu: U mnie w akcie jest zapis o poddaniu się egzekucji na podstawie art. 777 § 1 pkt 4) Kodeksu postępowania cywilnego. Moim zdaniem aktu nie da się cofnąć, a Ty stajesz się dłużnikiem, jeśli bank nie zapłaci w terminie. Myślę że nawet jeśli będzie tygodniowe opóźnienie w wypłacie kredytu, to będzie to odpowiedni sposób spłaty zadłużenia.
@Hmjelu: u mnie to samo, termin byl do 19 września, na 18 września było ustawione uruchomienie kredytu i #!$%@? uruchomili. Dzwonie do chłopa z Pekao co to mi obsługuje i nie wie czego nie poszło xD
@G123 właśnie nie wiem co robić. Czy iść w ten kredyt, a jeśli tak to czy przemilczeć temat wypłaty kasy dla sprzedającego, podpisać akt itd i później już mam gościa w garści. Czy jednak odpuścić i stracić zadatek 10K i w przyszłym roku coś kupić. Bo tak czy inaczej mieszkanie które „kupuje” jest w innym mieście niż to w którym mieszkam i w tzw. Międzyczasie stwierdziłem że jednak nie chce zmieniać miejsca
@jazdaniebieski2023 ja mam spoko właściciela, ale wiadomo że on chce jak najszybciej ja też xd, ja mam 5k do stracenia, ale nie chciałbym bo nie znajdę już takiego mieszkania w tej cenie i nie wiem już
@G123 generalnie ciężko będzie gość mieć znaleźć kogoś nowego żeby szybko dostał kredyt. Ja wnioski skladalem na początku lipca i dalej by to trwało gdybym nie cisnął doradcy o nadanie priorytetu. No zobaczymy. Jak nie będzie robił problemów to kupię żeby stało puste albo sprzedam w przyszłym roku z zyskiem 50-100 k bo ceny jednak będą szły w górę mocno
@jazdaniebieski2023 mi doradca dzisiaj odpisał, że wszystkie umowy idą ok i nie ma takiej sytuacji, no y ma znajomości i wszystkie terminy które podawał się zgadzały więc oby się nie mylił xd
Nie wiem z czym się wiążę przekroczenie terminu zapłaty, szczególnie że sprzedający chcieli się z umowy wycofać bo teraz mieszkanie lata o 75k więcej niż na umowie przedwstępnej u notariusza.


@Hmjelu: Pekao SA ma obecnie opóźnienia w wypłatach kredytów. Przekroczenie terminu płatności może wiązać się z koniecznością zapłaty odsetek i zadośćuczynieniem jeśli druga strona poniesie szkodę, jednak to bardzo mało prawdopodobne przy opóźnieniu wynoszącym kilka dni.
@marcpol: ja mam taką sytuacje, że termin pierwszej wypłaty (u mnie w dwóch transzach - pierwsza na spłatę kredytu sprzedającego, druga dla sprzedającego) w akcie został przekroczony - czy koniecznością jest aneksowanie aktu czy jeżeli jest poślizg kilkudniowy (mam nadzieje, że kilkudniowy...) to nie jest to konieczne?