Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o łuszczycę do tych z Was, którzy na to chorują. Czy zmiany obejmują większość Waszego ciała czy tylko małe fragmenty? Jak wyglądały początki choroby? Jak wygląda Wasze leczenie?
Niestety mam podejrzenie łuszczycy, póki co dostałam steryd do smarowania. U mnie jest to tylko fragment na nodze i łokcie, ale boję się czy się będzie rozprzestrzeniać z czasem.
#skora #luszczyca #dermatologia #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
@mdka: u mnie zaczelo sie od małych fragmentów. Im bardziej sie fiksowalem, tym gorzej bylo. Az doszlo do praktycznie calego ciala...

Aktualnie mam tylko trochę we wlosach i na piszczelu. Unikam stresu, jem zdrowiej, uprawiam sportr i staram sie jak najwięcej przebywać na sloncu. Mi pomoglo.

Mysle, ze psychika ma tu naprawde wielka role.
  • Odpowiedz
@mdka: ja już nie pamiętam od czego się u mnie zaczęło, ale od wielu lat sytuacja jest stabilna i to mnie satysfakcjonuje.

Zmiany łuszczycowe mam głównie na głowie, małe za uchem i na kolanach.
  • Odpowiedz
@mdka u mnie z tego co pamiętam zaczęło się od skóry głowy dokładnie to chyba tak na granicy jak kończy się czoło a zaczynają włosy. Potem było coraz więcej. Głównie na łokciach i kolanach. W szczytowym momencie miałem objęta skórę głowy, dużo na rękach, brzuchu, plecach tyłku i nogach. Mi sterydy trochę pomagały ale wiadomo na krótko. Przez około siedem lat jeździłem wiosna na lampy puva i to mi na te dwa
  • Odpowiedz
@mdka: a ma ja ktos w rodzinie? Tez mialam podejrzenie ale jak nikt w rodzinie nie choruje to szanse ze ty ja masz sa zazwyaczaj bardzo bardzo niskie
  • Odpowiedz
@mdka: Sama nie choruję na łuszczycę, ale mój mąż, dlatego o tej chorobie wiem prawie wszystko. Przez lata wypróbowaliśmy już wiele produktów i niestety również sterydów, aby zwalczyć tę irytującą dolegliwość, czasami z krótko twającą poprawą , a czasami nawet pogarszając ten stan . Śledziliśmy każde forum,, aby dowiedzieć się, jak radzą sobie inni i próbowaliśmy wiele produktów , ale bez powodzenia. Na jednym forum przeczytaliśmy pozytywne komentarze na temat stosowania
  • Odpowiedz