Wpis z mikrobloga

@kenay @vauecki kurczę, rzeczywiście drugi gracz gra dopiero jak pierwszy skończy, ale są zmodowane wersje gdzie może 2 jednocześnie grać (na YT pełno filmików). Zastanawiam się czy na Pegasusie nie było takiej wersji w tych kolekcjach 999+, bo miałem wrażenie że za dzieciaka tak grałem z bratem.
@eugeniusz_geniusz: na upartego w pkt. 6 coś tam widać, w końcu to ekran kineskopowy, gdzie brak widoczności pod ostrym kątem nie występował.
@Templar: może mylisz ze starszym Mario Bros. gdzie grało się we dwóch na jednym ekranie (dosłownie, bo plansza się nie przesuwała). Ograłem za dzieciaka dziesiątki hacków Super Mario Bros. i nie kojarzę takiego, żeby można było grać we dwóch w tym samym momencie.
kurczę, rzeczywiście drugi gracz gra dopiero jak pierwszy skończy, ale są zmodowane wersje gdzie może 2 jednocześnie grać (na YT pełno filmików). Zastanawiam się czy na Pegasusie nie było takiej wersji w tych kolekcjach 999+, bo miałem wrażenie że za dzieciaka tak grałem z bratem


@Templar: I z pewnością na oficjalnej grafice NES-a promowaliby akurat taką zmodowaną wersję gdzie może grać 2 graczy jednocześnie, nie normalne Mario które zna cały świat
@Templar: nie było, romhacki w tamtych czasach były bardzo nieskomplikowane (typu nieskończone życia czy drobne podmianki graficzne), a taki wymagałby przerobienia większości kodu gry co byłoby bardzo trudne do zrobienia poprawnie bo wymagałoby rozkminienia jak działa cała gra, co w tamtych czasach byłoby niemałym wyczynem i przeciętny pirat nigdy by nie porwał się na coś takiego.
W dzisiejszych czasach jest wersja battle royale w którą można pograć https://marioroyale.com/royale/#main (istnieje też chyba