Wpis z mikrobloga

Polecacie jakąś aplikację do odmierzania i zapisywania medytacji? Chciałabym sobie zapisywać codziennie czas medytacji, mieć kalendarz żeby widzieć w jakie dni medytowałam i jakieś podsumowanie czasu. Bez żadnych bajerów i prowadzonych medytacji.

#medytacja #mindfulness
  • 7
@AcyX:
Mi najlepiej sprawdza się do takich rzeczy aplikacja Prosty kalendarz Pro.
Super przejrzyste rozwiązanie. Można mieć wiele typów wydarzeń oznaczonych różnymi kolorami. Krótki opis (np. czas medytacji) będzie widoczny w trybie miesięcznym.
Używałem go do tego celu o jakim mówisz, ale po czasie medytacja weszła mi tak bardzo w nawyk, że straciło to sens, bo medytuję codziennie( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.calendar.pro&hl=pl&gl=US&pli=1
@AcyX: ja używam jhana app. Jest tam timer i licznik godzin ile przemedytowałaś, licznik dni konsekwentnej praktyki, licznik wykonanych sesji. Można jeszcze dopisać komentarz do danej sesji. Zresztą sama sobie to sprawdzisz. Ja prawdę mówiąc na te statystyki mam wylane. Aby timer działał.
@malebro: co daje medytacja? Większą samokontrolę i lepsze samopoczucie. Jak ją wykonywać? Jest bardzo dużo technik. Można się skupiać na oddechu i jeśli coś wypchnie uwagę z oddechu to do niego "delikatnie powracasz", albo można medytować "nic nie robiąc"(pierwsze co mi przyszło do głowy). Szczerze mówiąc na ten temat jest dużo informacji w internecie.