Wpis z mikrobloga

„Grzeczne dzieci” mogą w rzeczywistości być chorobliwie przerażone, że zrobią coś złego - czego małe dzieci nigdy nie powinny odczuwać. Posłuszne dziecko NIE równa się zdrowemu dziecku.

Najgorszym trikiem zaburzeń lękowych u dzieci jest to, że w pierwszych latach życia jesteś chwalony za to, że jesteś o wiele bardziej *dojrzały* od swoich rówieśników, ponieważ nie przeszkadzasz, nie chcesz żadnej uwagi, nie wyrażasz siebie, trzymasz się na uboczu – sprawia to, że jesteś chwalony za dobre zachowanie w szkole, bo nie przeszkadzasz podczas zajęć – i zaczynasz wierzyć, że to twoja zaleta. Ale tak naprawdę jesteś daleko w tyle za swoimi rówieśnikami pod względem normalnego rozwoju społecznego i kto wie, czy ci się to uda kiedykolwiek nadrobić zaległości.
#cptsd #ptsd #psychologia #przegryw
pozmu - „Grzeczne dzieci” mogą w rzeczywistości być chorobliwie przerażone, że zrobią...

źródło: temp_file1915205933563846067

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@LittleOpa: nie, reszta to są takie bałwany jak ty, co myślą, że zewnętrzny świat jest sprawiedliwy. Oby cię ktoś okradł na ulicy i pobił, jak przyjdziesz tu na wykop to zamknij japę, bo to było sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
@pozmu Kurde, wpis całkiem przeczy mojemu wychowaniu. Od małego byłem chwalony, jakie grzeczne, posłuszne dziecko, sam się bawi, słucha się rodziców, rozważny itd. Zawsze byłem z boku mojego brata co był pełen energii, mały chodzący wariat.

Nie przeszkodziło mi to w nawiązywaniu relacji, od zawsze miałem masę kolegów i koleżanek, szybko poznałem swoją narzeczoną. Co prawda w gimnazjum było kilka incydentów, że "takiego chłopaka to ze świecą szukać, ale ide do łobuza",
  • Odpowiedz
  • 5
@pozmu to o mnie xD moja matka miała jakiś borderline, bez powodu potrafiła zacząć krzyczeć na mnie i czepiać się mnie. Nauczyłam się, że trzeba być cicho, być niewidzialnym.
  • Odpowiedz