Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: może mi ktoś wytłumaczyć co dałby upadek deweloperów w kwestii tańszych mieszkań, bo nie widzę związku z tym, ani powodu, żeby ktoś potem sprzedawał taniej nieruchy, szczególnie że te pustostany (( ͡° ͜ʖ ͡°)) nie będą odebrane przez kilka lat, a syndyk nawet jak się za to weźmie, to mimo tego że ktoś wziął na klitkę kredyt to pogoni komuś innemu i to wcale nie taniej
@Reanef: aktualnie w głownym nurcie jest motto, że nieruchomości zawsze rosną więc każdy kto nawet nie potrzebuje pcha kasę w beton. Jeśli jeden czy drugi developer upadnie pojawi się niepewność czy faktycznie to dobry pomysł. To powinno odrzucić od rynku spekulacje a zostaną tylko Ci który faktycznie chcą kupic własne mieszkanie. Aktualnie problemem na rynku jest spekulacja i narracja, że tu de mun. Wystarczy to odłączyć i rynek się uspokoi
@maryjuszpitagoras: wpisałem w wyszukiwarkę "ile osób pracuje w polskiej budowlance" i wyskoczyło mi że ok. 1 milion. Budowlanka to jest nowe górnictwo i rolnictwo. Milion głosów synek. To nie może j3bnąć.
Bańka to pojęcie z ekonomii rozumiana jako gra sił podaży i popytu z uwzględnieniem pewnej bezwładności w tym głównie informacyjnej.
Czy gdyby cała struktura władzy wliczając w to banki miała instrument pozwalający na zlikwidowanie tej bezwładności to czy bańka może