Wpis z mikrobloga

Im bardziej próbuję się rozeznać w temacie obecnych klawiatur mechanicznych to tym bardziej mi ręce opadają. Chcę klawiaturę mechaniczną ze standardową obecnie elektroniką, czyli 1000Hz, QMK, NKRO, z hotswapem przełączników i standardowym do bólu układem ANSI, ze standardowymi opisami i trzema diodami statusu jak w IBM Model M.

Elektronika i hotswap to już standard, ale krew mnie zalewa bo nikt, NIKT nie produkuje klawiatur które spełniają to ostatnie. Wszyscy polecają Keychrona, ale nie mają ani jednej klawiatury która by to spełniała. Albo wjebią cztery klawisze makro i nie dadzą diod statusu, albo wjebią cztery, z czego te dwie ostatnie to status Win i Mac, ale Scroll Locka już nie dadzą bo po co, i nie, nie przeprogramujesz tego bo nie i już, #!$%@? się.

Jak czytam o zaprogramowaniu diod klawiszy do statusu to też są niezłe schody, a doszedłem do wniosku że tego podświetlenia tak naprawdę nie potrzebuję. Do tego Keychron ma jakiegoś #!$%@? na punkcie fikuśnych klawiszy z fikuśnymi nadrukami, a ten zestaw który niby jest "standardowy" to po pierwsze kosztuje fortunę, a po drugie to i tak nie jest standardowy, bo tam gdzie powinien być obrazek, np. Shift, to go nie ma, a tam gdzie powinien być znak, czyli mnożenie i dzielenie na numpadzie, to jest obrazek, a nie ukośnik i gwiazdka.

Serio, czy naprawdę nikt nie jest w stanie zrobić czegoś takiego na obrazku, ale mechanicznego z układem scalonym z QMK? Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock w prawym górnym rogu, i zwykły, jednolity zestaw klawiszy z nadrukami takimi jakie były standardem przez prawie #!$%@? cztery dekady odkąd IBM wydał Model M.

Niby jest to coś co w świecie klawiatur mechanicznych da się załatwić, ale właśnie się #!$%@? nie da, bo jeżeli sama podstawka nie jest przekombinowana to wszystkie klawisze które można kupić, czy to na Allegro czy na Aliexpress są. I chyba będę musiał #!$%@?ć na mojej starej K70 do usranej śmierci.

#klawiaturamechaniczna #pcmasterrace #komputery #zalesie
Pobierz supra107 - Im bardziej próbuję się rozeznać w temacie obecnych klawiatur mechanicznyc...
źródło: image
  • 2