Wpis z mikrobloga

Raport z prowincji. Polska B, wieś, konserwatywne poglądy. Wizyta u rodziny - poza wyjątkami średnio zainteresowani polityką, chodzą na wybory, nie ma kłótni, gdy ktoś z rodziny ma odmienne poglądy. Do niedawna raczej pro PiS i Duda. Obserwacje i wnioski:
- laptop dla uczniów 4. klasy budzi irytację także wśród tych, którzy go otrzymają, bezsensowne rozdawnictwo i wybiórczość
- "nawet zagłosowałbym teraz na PO, ale nie cierpię tego Tuska"
- Kołodziejczak zdrajca
- dziadek 80+ jedyny ultras PiS - widzi afery, czasem ogląda TVN, ale bez szans na przeniesienie głosu
- rozczarowanie Ukrainą, naiwny rząd, "sama tyle pomagałam, a teraz bym się zastanowiła", pojawia się porażka w kwestii Wołynia
- "na te wiece Tuska każdy może wejść, a do Kaczyńskiego tylko na zaproszenie, chyba nie powinno tak być?" - największe zaskoczenie, bo była o tym dłuższa dyskusja i przykłady ludzi, którzy chcieli wejść na wiec Kaczyńskiego i nie mogli. Nie sądziłem, że ludzi tak to boli
- "kogo by nie spytać, to nie zagłosuje na PiS, a w sondażach ponad 30%?!"
- niezdecydowani w ogóle nie zastanawiają się nad PiS, a patrzą na opozycję
- heheszki z Konfederacji i tekstów o kobietach, które w gospodarstwie są wyżej od zwierząt
- "wiadomo, że po wyborach wszystko podrożeje", zaskoczyła mnie wysoka świadomość w temacie tymczasowego zerowego vatu
- żadnej radości z powodu cen benzyny, irytacja z powodu braków i wyborczej zagrywki

Moim zdaniem jest bardzo mocny klimat i chęć zmiany władzy. Trzecia Droga może zaskoczyć wysokim wynikiem, bo Tusk ma duży negatywny elektorat. Problemem jest nadal niewielka rozpoznawalność "marki" i brak emocji. Opozycja mogłaby sobie odpuścić emerytów, socjal już nie działa jak w 2015, a budzi poczucie niesprawiedliwości.

#polityka #4konserwy #neuropa #sondaz #analiza #mowiejakjest #marsz
  • 6
  • Odpowiedz
@galicjanin: +1, nie zaskoczy mnie zresztą jak wyjdzie KO na podium to Trzaskowski będzie pchany jako lider, łatwo wezmie głosy wszystkich trzech grup społecznych 18-29, 29 - 49 i 49-67
  • Odpowiedz
@Liarek123 już chodzą pogłoski, że to on a nie Tusk ma być premierem rządu koalicyjnego. Choć z drugiej strony Trzaskowski będąc 2 lata premierem nie zostanie później prezydentem.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Z perspektywy spindoktorów to będzie najwydajniejszy układ. Nowa twarz pod starą partią jest wstanie zebrać więcej niż stara twarz pod starą partią. Ludzie lubią oglądać i słuchać młodych, zdrowych, wykształconych i PRZYSTOJNYCH a to działa na korzyść Trzaska bardzo. To będa ciekawe wybory, jestem ciekaw wyniku.
  • Odpowiedz
@Liarek123 tyle tylko że przez 2 lata będzie stał na czele rządu składającego się formalnie z 3 ugrupowań (a de facto więcej) z prezydentem z wrogiego obozu, bez możliwości odrzucenia weta, z TK w 100 % pisowskim. Nie ma szans by utrzymał wysokie poparcie dające mu wygraną w wyborach prezydenckich.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Duda nie będzie prezydentem do końca kadencji sejmu, TK myśle że dałoby się załatwić, 3 ugrupowania to faktycznie problem ale obstawiam że KO będzie tutaj zachowywać się agresywnie, przejmie posłów i spróbuje rządzić samemu.
  • Odpowiedz