Wpis z mikrobloga

Panowie jakieś pomysły jak zorganizować Wielkiej Lechii aka Rzeczypospolitej możliwość rywalizacji na równi o kolonie w Amerykach oraz Afryce/Indie z krajami takimi jak Anglia, Hiszpania czy Portugalia?
Gram pierwszy raz, nabite 50h to nie oszukujmy się jeszcze gówno wiem i wielu rzeczy nie rozumiem.

Moje pierwsze podejście było oczywiście Polską w spoilerze jeśli komuś będzie sie chciało to czytać


Dlatego pomyślałem że zacznę od nowa już z nabytym doświadczeniem.
Co myślicie o czymś takim-
1) Pierwszy cel Krzyżacy, dobić sie do Gdańska a z reszty zrobić wasala jakby sie udało bo szkoda zasobów na robienie z tego wszystkiego core
2) Livonian Order podobnie jak z Krzyżakami
3) gdzieś po drodze anektowanie Mazowsza
4) sojusz ze Szwecją i atak na Danię/Norwegię, wysępienie od nich Islandii
5) z Islandii Ameryczka i tak dalej Afryka

Tylko pytanie czy udałoby się jeszcze przed stworzeniem Rzeczypospolitej i skąd na to wszystko zasoby oraz dukaty, bo jak sie skupie żeby zdobyć dla hajsu nie wiem Krym albo Lubeck to zanim to ogarnę tak żeby móc na spokojnie ruszyć za ocean to Anglia już tam dawno sie rozepcha i nie będzie po co nawet tam zaglądać. A jak polecę na złamanie karku jak najszybciej do Ameryki tak jak ostatnio (a i tak już tam byli) to znowu kraj popadnie w ruinę.
Jakieś sugestie?

Piosenka trochę tematycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4 #gry
Amenotejiikara - Panowie jakieś pomysły jak zorganizować Wielkiej Lechii aka Rzeczypo...
  • 25
@vanitydomain polecam kupić, ostatnio chyba często są promki na podstawkę, a wszystkie dodatki mozna mieć w ramach abonamentu miesięcznego za 20 kilka zł miesięcznie.
@vanitydomain: świetna gierka polecam, trzeba poświęcić chwilę w samouczku żeby ogarnąć podstawy a potem jakoś leci jak widać nauka podczas gry. Ale ostrzegam strasznie wciąga, większość gier męczy po godzinie a tutaj nie czuje sie nawet jakbym grał, siedzę sobie rozkminiam następny ruch, porobie coś w międzyczasie na chacie i fajnie ogólnie