Wpis z mikrobloga

Mircy,

czy ktoś może polecić smart-gniazdko USB, preferowane z #zigbee i wsparciem dla mostka #philipshue ? Takich po wifi jest zatrzęsienie od Gosund czy innej chińszczyzny, ale po zigbee nie znalazłem (przynajmniej na allego).

Scenariusz użycia to zasilenie taśmy LED z wtyczką USB (taka tania była, teraz kombinuję xD) która powinna być włączona ~10-16 godzin w ciągu doby. Zasilanie z pojedynczego gniazdka w ścianie ~2m dalej. W to gniazdk włożę rozgałęźnik, potem albo przedłużacz 230V -> smart gniazdko -> lampka, albo smart gniazdko USB -> przedłużacz USB -> lampka.

Mógłbym użyć zwykłego smart gniazka 230v/230v, np. https://allegro.pl/oferta/gniazdko-zigbee-tuya-hue-ha-3680w-pomiar-pradu-14107556403 i w to włożyć zasilacz USB, ale chciałbym uniknąć robienia choinki.

#smarthome #hue
  • 4
Teoretycznie to wszystkie gniazdka zigbee powinny się podłączyć, ale dzięki nieoficjalnej aplikacji. Np. Hue Essentials.
Z takich, które osobiście testowałem i użytkuje to Osram Smart Plug jest wykrywany bezpośrednio w appce Hue i działa.
Osram Smart Plug


@NIeLekajcieSie: a ma wersję z USB? Gniazdko Zigbee do Hue nie jest problemem - są Philipsa, jest ta Tuya z linku wyżej... Tylko tym chcę zasilić lampę USB i próbuję skrócić choinkę przejściówek - rozgałęźnik, przedłużacz, smart plug, zasilacz USB....