Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
MIrki z #inwestycje #inwestowanie #finanse, co aktualnie polecacie? Poszukuję najlepszych opcji w następujących kategoriach:

1. Konto ROR złotówkowe z gwarancją BFG - pewnie jedno z tych (https://marciniwuc.com/ranking-kont-oszczednosciowych/) - aktualnie 6-7%.

2. Konto ROR dolarowe poza Polską z gwarancją odpowiednika BFG - Samcik poleca duński Saxo Bank (https://subiektywnieofinansach.pl/dywersyfikacja-geograficzna-saxo/) - aktualnie 3,8%.

3. Konto ROR euro poza Polską z gwarancją odpowiednika BFG - również duński Saxo Bank?

4. #obligacje skarbowe innych niż Polska państw UE - jakie? Szukam bezpiecznego odpowiednika naszych EDO/COI.

5. Obligacje skarbowe USA - jakie? Szukam bezpiecznego odpowiednika naszych EDO/COI.

6. Konto #ike i #ikze - jakie? Czy nadal #bos #bossa jest najlepsze? Chcę inwestować w globalne akumulacyjne ETFy.

7. Bezpieczne, poparte gwarancjami konta maklerskie do inwestowania w globalne akumulacyjne ETFy, z których przynajmniej część jest poza Polską. Co powiecie na #xtb (polskie) #degiro (holenderskie) i Interactive Brokers (amerykańskie)? No i kluczowe pytanie - w które globalne akumulacyjne ETFy warto aktualnie zainwestować?

#pytanie #konto #konta #bank #bankowosc #banki #fundusze #etf #gielda #akcje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
MIrki z #inwestycje #inwestowanie #finanse, c...

źródło: TheCapitalism_TVxSagepizza

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @msr99 Polscy obywatele nie mogą kupować amerykańskich obligacji? Jeśli mogą to robić tylko przez ETFy, to jakie ETFy wybrać?

@ms93 Bardzo dobre oprocentowanie (przy czym 0.49% rocznej opłaty za konto), czy tu na pewno nie ma jakiegoś haczyka?

@kilobajt Revolut jest zarejestrowany jako pełnoprawny bank na Litwie i ma gwarancje litewskiego BFG, tak?

  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim: Opłata jest za inwestycje, nie konto oszczędnościowe. Nie ma haczyka, sam korzystam. Nie jestem jedynie pewny czy można tam założyć konto z polską rezydencją, to musisz sobie sprawdzić.
  • Odpowiedz
@ms93: znalazłem taką informację w FAQ:

Do I have to be resident in Switzerland or Liechtenstein to be able to use wiLLBe?

At present, you must be resident in Switzerland, Liechtenstein, Austria or Germany to be able to invest sustainably with wiLLBe.


ale niżej w FAQ zrozumiałem tak, że rezydenci EU mogą mieć tam konto we Frankach. Natomiast nie wiem czy te informacje odnoszą się do całej apki czy tylko do
  • Odpowiedz