Wpis z mikrobloga

jestem na wypowiedzeniu u pracodawcy będąc na #uop i w nowej firmie również będę zatrudniony na taką umowę.
stary pracodawca nie chcę się ze mną całkowicie żegnać i proponuje mi pracę kilka-kilkanaście godzin w miesiącu w takiej formie jak mi pasuje
tu przychodzę z pytaniem czy ktoś takie coś praktykuje i czy jest to w jakiś sposób opłacalny by zaczynać działalność łącząc etat + #b2b czy po prostu dogadać się na umowę zlecenie? wiem, że połączenie etatu wiąże się z mniejszymi składkami, ale też nie ma się prawa do niektórych ulg.
ktoś działa w taki sposób? w moim przypadku chodzi o branże #it (devops, sysadmin)
#pracawit #praca
  • 1
  • Odpowiedz
@kczy to zależy, jak duża kwota miałaby być. Jak grosze to zlecenie jak troszkę więcej to JDG jest spoko.
Z kosztów na JDG masz składkę zdrowotną ok 300zl( musisz zawiesić na cały miesiąc kalendarzowy żeby nie płacić) oraz księgowość (jak sam ogarniesz to program do prowadzenia to 10-50zl) plus JDG taki że możesz koszty odliczasz czyli jak kupować komputer/telefon to możesz mieć taniej o VAT i/lub dochodowy.

Ja bym chyba szedł w
  • Odpowiedz