Wpis z mikrobloga

@art212: ale opis mówi o mocy
w Polsce podaje się Waty, może gdzieś za granicą moc podaje się jako napięcie i prąd działania
skoro jest podpięte do 230 to przetwornik na 28V2A jest wbudowany
ludzie - przeca napisane jest, 28VDC 2A 800N, mam podobny, 1000N od bramy garazowej :) w bramie do zasilania mialem toroid 24v 100W (transformator 230->24/30V) no i tam w srodku jakies typowe sterowanie na pilot + lm317/350/338 do regulacji napiecia/pradu.
ps: masz nawet duty % podane, to znaczy, ze nie mozna go jakos wybitnie non stop palowac, np do podnoszenia tonowego kamienia 100m w gore :)
@art212: wygląda jak typowy od łóżka rehabilitacyjnego/szpitalnego (z elektrycznie regulowanymi powierzchniami). Tam zasilacz 230v jest w module, do którego to się wtyka wszystkie siłowniki i pilota, impulsowy mały, nie widać że jest, ale jest ;)
wiesz coś więcej o takiej konstrukcji?


@art212: w sensie? o silniku, czy o sterowaniu w łóżku? W łóżku jest układ prosty jak budowa cepa, mostek H z kontrolą prądu maks na wszelki wypadek (jako krańcówka przeciążeniowa) i tyle. A silnika nie rozbierałem, bo nie ma po co, zwykły silnik szczotkowy przekładnia i śruba ślimakowa, jak od osi Z w drukarkach 3d...
@art212: jak masz takie łóżko i problem z jednym z siłowników - to najprostsza diagnostyka to odpiąć wszystkie, i podpinasz ten jeden w miejsce dowolnego innego - i próbujesz czy wtedy działa. Często pada właśnie ten moduł sterujący (a jeszcze częściej - przecięty/zgnieciony przewód między modułem a silnikiem...) - ale to proste w naprawie, albo są 2 przekaźniki na siłownik (do zmiany kierunku) i któremuś styki przypaliło, albo są 4 tranzystory
via Android
  • 0
@hrumque Dzięki za odpowiedź. Może ja powiem Ci o co mi chodzi też. Chcę tym siłownikiem sterować jakimś przekaznikiem zdalnie. Problem w tym, że wszystkie przekaźniki jakie znam pracują albo na 12V, albo na 24-36V. Za cholere nie wiem jaki dobrać ewentualnie nawet przetwornik do np 12/24/36 V bo to napięcie jest tak rzadko spotykane... Chyba poprostu poszukam nowego siłownika ;)
@art212
1. Przekaźnik że ma cewkę na 12v, to nic jie znaczy o jego stykach, które często są do 250v...
2. To że na siłowniku napisane 28v, to nie znaczy że nie może działać przy innym napięciu. Na 100% na 24v będzie działać dobrze (tylko o n parę procent mniejszy moment maksymalny będzie, siła) a zapewne i przy 12v będzie też pracować, tylko wolniej...