Wpis z mikrobloga

#komputery #windows trochę #hacking - nie bijcie za tagi.

Mam takie pytanie, używał ktoś z Was i ma rozpoznany jakiś przyzwoity darmowy program typu keylogger? Znajomy mi dziś zadał takie pytanie, czy mogę mu to ogarnąć. Chce to mieć na swoim kompie, do którego ma normalnie pełen dostęp, zakładam, że komuś nie ufa czy coś i potrzebuje coś sprawdzić. Nie wnikam.

A nie chciałbym jakiegoś ścierwa polecać. Pod windows zapewne. Jeśli trzeba wykluczenie zrobić w defenderze to nie ma problemu, nie musi być też super wyszukany jeśli chodzi o ukrycie w systemie, byle zadziałał. Może zrzucić lokalnie.
  • 4
@balrog84: Jeszcze dobra opcja to serwer VNC: https://www.tightvnc.com
Jak ogarnie bezpieczny dostęp zdalny, np. poprzez łączenie się do sieci domowej przez VPN Wireguard, bez sterowania kursorem to może po prostu podejrzeć co się dzieje na komputerze podczas jego nieobecności i w razie W przejąć stery.
  • 0
@supra107: Ale to już za dużo roboty i taki serwer chyba znacznie bardziej obciąży kompa. Gość nie jest na tyle ogarnięty, żeby to pokonfigurować, a poza tym chyba strasznie zapracowany od rana do wieczora. Spróbuję szczęścia z tym podanym wyżej. Skompiluję jutro i pobawię się na jakimś złomku. Jeśli styknie to mu go podrzucę i niech sobie tam hakuje.
@balrog84: Akurat TightVNC jest leciutki, poniżej 10MB RAMu, a serwer WireGuard można postawić gdzieś indziej, u mnie np, działa to na routerze. No ale jak kolega aż takim specem nie jest no to wiadomo, nie ma co kombinować.