Wpis z mikrobloga

Rozmawiam z moim teściem, najtwardszy elektorat PiS.

Mówię mu, że przez PiS jest drożyzna i wysoka inflacja. Staram się logicznie wyjaśnić mówiąc np. o rozdawnictwie czy dodruku pieniądza.

Co odpowiada teść?

"Gdyby rządził Tusk to byłoby jeszcze drożej!"

Do wyborców PiS nie trafią żadne argumenty opozycji. Zawsze powiedzą, że za PO byłoby gorzej.

#inflacja #drozyzna #bekazpisu #wybory #polityka
  • 52
@emyot2: Z kim nie gadam zawsze konczy sie to stwierdzeniem, nie ma na kogo zaglosowac.

niestety prawda, politka sprowadza sie do wyboru mniejszego zla.|

Wg mnie potrzeba by byla jakas reformacja ( nie rewolucja ) systemu demokratycznego.
Do wyborców PiS nie trafią żadne argumenty opozycji. Zawsze powiedzą, że za PO byłoby gorzej.

80% ludzi 50+ ma takie poglądy i koniec. Nie zmienisz tego. Gorsi są tylko kuce z Konfederacji pod tym względem.


@the-dzbankers96:
@emyot2:
Ja to sobie tłumaczę tak. To są ludzie, ktorzy przeżyli biedę, PRL, rozwój Polski. Przez dekady słyszeli, że musimy zaciskać pasa, że pieniędzy nie ma, że musimy pracować 24h/dobę, aby był dobrobyt jak
@emyot2: Mam ciotkę twardą PiSowczynie, główne argumenty to
- przyjdzie Tusk i zabierze emerytom 13 i 14 i nie dostaniemy waloryzacji emerytur i niczego
- przyjdzie Tusk i będzie drożyzna (jakby teraz #!$%@? nie było xD)
- przyjdzie Tusk i nas sprzeda Niemcom i Ruskim

Co najlepsze wystarczy zadać pytanie: "ale jak?" albo "dlaczego?" i żadnego sensownego argumentu nie ma, bo 98% z nich opiera się na argumencie typu "no ja
@calinowski rozumiem, że pijesz do mnie więc Ci wyjaśnię. Nie jestem wyborcą PO, nawet nigdy w życiu nie głosowałem na nich jak dobrze pamietam. Zawsze głosowałem na mniejsze partie typu Kukiz jak takie były, poza tym głównie PSL. Aktualnie kompletnie nie mam na kogo zagłosować.
Ale po tym jak się spultałeś po moich słowach nt. Konfederacji już widzę, że jestes jednym z nich.
"Gdyby rządził Tusk to byłoby jeszcze drożej!"


@emyot2: ani on ani ty nie macie racji bo nie wiadomo jakby było i jest to wróżenie z kuli. Być może że rząd tuska zareagowałby na obecny kryzys bardzo wysokimi stopami procentowymi co z resztą robili za swoich rządów gdzie stopy procentowe utrzymywane były grubo powyżej inflacji oczywiście spowodowałoby to na pewno mniejszy wzrost inflacji i ceny byłyby niższe, ale z drugiej strony #!$%@?ło
Myślicie, że jesteście jacyś oświeceni, bo czerpiecie wiedzę z internetu, a nie jak ci "głupi" seniorzy, którzy oglądają telewizję. Zalecam nieco pokory, posypania głowy popiołem i zadanie sobie pytania "a co jeżeli to ja nie mam racji, albo racja jest gdzieś pośrodku?". Starsi ludzie może i siedzą przed telewizorem, ale to też ludzie myślący, którzy mają doświadczenie życiowe. Swoje przeżyli, swoje zobaczyli. My w internetach i mediach też jesteśmy ru**ani w dupę
@emyot2: To jest książkowy przykład ciemnogrodu i zaściankowego myślenia bo on jego prawda jest prawdziwsza od faktów bo ma swoje fakty nie poparte żadnymi dowodami.

Tacy ludzie później zostają sami do końca swoich dni bez pomocy swoich dzieci i żyją tylko i wyłącznie za emeryturę, która przecież jest zajebista bo PiS dał, a na lekarza czekają po 3-5 miesięcy a operacje 1-2 lata i przecież jest w pyte.