Wpis z mikrobloga

#pc #vr #pcvr #amd #oculus #quest3

Dobra, od jakiegoś czasu kusi mnie żeby do okularów (już jak miałem Questa 2 mnie kusiło a teraz wpada Quest 3 i jeszcze bardziej męczty) kupić jakiegoś kompa co by ogarniał na spokojnie to 4k w okularach z zapasem ramu w karcie na kilka lat i tak kusi wziąć takiego 7900 xtx ale słyszałem że te karty miały jakieś problemy z Questami, podobno już AMD wszystkiemu zaradziło i wszystko chodzi jak powinno, ktoś może to potwierdzić że karty RX z serii 7 nie mają juz problemów z okularami Quest (wiadomo Quest 2 bo o 3 za mało wiadomo jeszcze, ale oprogramowanie będą miały podobne raczej, więc i problemy podobne).
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Raffael: Oglądałem to i wcześniejsze filmiki, czytałem też na Reddit że grając przez Virtual Deskop niema żadnych problemów etc. no ale wolałem podpytać czy może ktoś ma taka konfigurację :d
  • Odpowiedz
@sayanek: Tak, wygląda na to, że VD rozwiązuje ten problem. Niestety zdarzyło mi się kilka niszowych tytułów które źle działały z VD a pięknie śmigały na Oculus Link z niewiadomych przyczyn.
  • Odpowiedz
@sayanek: Quest 3 wspiera kodeki AV1 co wymaga karty Nvidia 4xxx/AMD 7xxx. Po premierze i testach będzie wiadomo więcej jak sobie radzi AMD z przesyłaniem video i samą wydajnością. Dotychczas zieloni mieli najlepsze dekodery sprzętowe.
  • Odpowiedz