Wpis z mikrobloga

Latam około 60-65 razy w ciągu roku. Trochę prywatne (5 razy) reszta służbowo teraz głównie Europa wcześniej dosłownie cały świat.

Zawsze na każdym lotnisku na świecie rozwalały mnie te komunikaty "Pasażerowie lecący do Izraela przypominamy o przejściu dodatkowej obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa. Przypominamy, że kontrola jest obowiązkowa a jej czas może wynosić nawet 30 minut."

I zawsze ten widok totalnego upadku społeczeństwa co oni tam z ludźmi robili.

To też nie jest normalny kraj a kontrole bezpieczeństwa w USA przy tym co tam się działo to nic.

#gownowpis #izrael #praca
  • 69
@nerkowiec Patrz a jeszcze w kwietniu 2023 pisałem o 6 tygodniach.
W 2022 zapewne zatem też chociaż rok temu we wrześniu miałem kontrakt na 8 tygodni.
Niesamowite, że wtedy też wszystkim zmienili kontrakty (kwiecień lub marzec).
Tak samo jak ludzie zaczęli odchodzić w maju i zrobili nagle podwyżki w lipcu z wyrównaniem od marca

Więc reasumując tak pracowałem u tego samego armatora z kontraktem na 8,6 i 4 tygodnie
Latam około 60-65 razy w ciągu roku


@Caracas: Mirku, to jak rok ma około 52 tygodni, wychodzi około 104 dni wolne
(sobota/niedziela (dajmy przykład że te dni masz wolne, niekoniecznie tak może być)), więc zostaje 262 dni roku (nie odliczam już świąt i dni ustawowo wolnych), więc skoro latasz 60-65 razy w roku, to co około 4 dni jesteś w samolocie?
Nie mam wolne w sobotę i niedzielę


@Caracas:

(sobota/niedziela (dajmy przykład że te dni masz wolne, niekoniecznie tak może być))

Temu napisałem, że niekoniecznie sobota i niedziela wolna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Caracas: Ale zaleciało biegunką od zawistników ¯\(ツ)/¯
Najbardziej ich jednak boli nie to że ktoś ma pracę, lata i pływa tylko to że nie ma puenty, nie ma Twojego zdania na ten temat, nie piszesz czy jesteś za muslimami czy żymianami.
Jak tak można po prostu opisać jakiś fakt i się nie ustosunkować, być w centrum lub zdystansowanym? Nie godzi się takie zachowanie w polskim internecie. Za normalne, jakbyś nie był
@Caracas no to leciałeś ponad 60 razy pracując 4/4 i 6/6 od kiedy tam pracujesz czy nie?
DFDS UK daje podwyżkę inflacyjną co roku bez względu czy ludzie odchodzą czy nie.
Prawda jest taka, że tak czy inaczej żaden inny armator (Irish Ferries, Stena Line czy P&O po wywaleniu Brytyjczyków) ani inna linia DFDS (Bałtyk, morze śródziemne czy północne) nie płaci tak dobrze tak jak chłopakom na kanale angielskim.
Ty pływając na
@Caracas:

Niedawno moja dalsza rodzina, łącznie 8 osób, zrobiła sobie wycieczkę do Izraela.
Zaliczyli wszystkie ważniejsze miejsca. Jerozolimę, bazylikę grobu, ścianę płaczu, kąpiele w tym morzu gdzie nie toniesz tylko unosisz się na wodzie, itede, itp. Stwierdzili, że fajny interesujący wyjazd. Wynajęli sobie kilkupokojowe airbnb dla turystów, vana 9 osobowego, jeździli wszędzie na własną rękę, zobaczyli wszystko co zaplanowali widzieć, miejscowe jedzenie bardzo im smakowało, klimat, pogoda, itd. Bardzo zadowoleni. Polecają
@nerkowiec P&O płaci akurat bardzo mało bo miałem ofertę z 7 miesięcy temu to proponowali 2600$ za 14 dni więc kasa to żart (tak płacili w dolarach) przez pośrednika. IF kiedyś proponowało za 2nd offa 5878 z CO licencj (mogłem się pomylić w końcówce) w funtach wypłata. Na Bałtyku płacą chyba najmniej bo słyszałem, że zatrudniają tam tylko Litwinów (nie wiem czy to prawda).
Na śródziemnym pływa z kolejki masa Turków (też
kolega pewnie na lotnisku nigdy nie był?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kishibashi: xD fajnopolaczek raz polecial ryanairem i mysli, ze jest asem lotnictwa xD pieknie zanotowane wspomnienia bo calej rodzinie musiales opowiadac widze.
Co ciekawe, nic ma to nic wspolnego z tym o czym pisalem, no ale nie ma co wymagac za wiele od niewolnika
@yhbgrobdoivbvwamsv: ja doskonale zrozumiałem o co Ci chodzi, a mianowicie, że jesteś wolnościowcem z nurtu opóźnionych intelektualnie i przytoczyłem Ci szereg zwykłych procedur, które dla Ciebie są pogwałceniem wolności, bo Ty czujesz się niewinny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do lotów to za dwie godzinki startuję do Kairu i z Ci pomacham jak będę leciał nad Twoją wiochą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przytoczyłem Ci szereg zwykłych procedur, które dla Ciebie są pogwałceniem wolności, bo Ty czujesz się niewinny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kishibashi: niewolnik musi sobie racjonalizowac xD co ciekawe, nawet wsrod czarnych niewolnikow w USA byli tacy co glosili ze w sumie jest w pyte bo maja co jesc i pan dba o ich bezpieczenstwo.
No ale polaczek jedzie na alinkluzive po sezonie bo taniej i czuje sie
@yhbgrobdoivbvwamsv: ech, no tak, Ty przecież nie latasz, to nie wiesz. Wczasy all-inclusive to loty na kierunkach Hurghada, Sharm El-Sheikh i Marsa Alam. W Kairze jest trochę fajnych hoteli wypoczynkowych, ale all-inclusive nie sądzę. No i polskie biura nie oferują tego kierunku, ewentualnie na jakąś objazdówkę.

A co do racjonalizowania to na tym polega właśnie nurt upośledzonych wolnościowców, że nie rozumieją lub brakuje im inteligencji, żeby zrozumieć, że zapewnienie bezpieczeństwa wymaga