Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #warszawa

Pytanie o kierunkowskaz (jeszcze raz, teraz krócej niż wcześniej).

Jesteś niebieskim samochodem. Chcesz skręcić w lewo. Jedziesz tym pasem na którym jesteś, zaraz dojedziesz do zielonego samochodu.

Włączasz lewy kierunkowskaz czy nie?

a) Włączasz, bo to przecież sygnalizacja zamiaru skrętu w lewo.
b) Nie włączasz, żeby nie zmylić czerwonego samochodu za tobą - żeby nie pomyślał, że chcesz zmienić pas. Bo on może chce zawracać i chce zmienić pas na skrajnie lewy (tak jak ten różowy), a pomyśli, że ty też chcesz zmienić pas.
mk321 - #prawojazdy #warszawa

Pytanie o kierunkowskaz (jeszcze raz, teraz krócej niż...

źródło: skrety w lewo

Pobierz

Włączasz lewy kierunkowskaz?

  • Tak, włączam 86.0% (172)
  • Nie, nie włączam 12.5% (25)
  • Inne 1.5% (3)

Oddanych głosów: 200

  • 17
  • Odpowiedz
@mk321:
Jak skręcasz to włączasz kierunkowskaz - proste.
Tylko na łukach bez skrzyżowań można sobie darować.
W sytuacji z obrazka trzeba zwracać uwagę na który pas zjechać po manewrze.
  • Odpowiedz
xDDDDD

pytanie z kategorii oderwane od rzeczywistości drogowej, jeden właczy inny bedzie jechal trzymajac sie pasa, a najlepiej właczyc dopiero po dojechaniu do skrzyzowania by nie sugerowac zmiany pasa bez wzgledu czy jestes sam na nim czy ktos przed toba
  • Odpowiedz
  • 0
@zdrajczyciel: no właśnie według przepisów powinno się włączać. Ale w praktyce widzę, że wiele osób nie włącza. Dlatego jestem ciekawy opinii jak inni robią.
  • Odpowiedz
Kumam problem. Byłam właśnie kiedyś świadkiem sytuacji, że kierowca na skrajnie lewym pasie chciał wpuścić kogoś, bo myślał, że ta osoba zmienia pas, a tak naprawdę ta osoba też jechała w lewo. Myślę, że w tym przypadku, stojąc na "prawym" lewym pasie lepiej włączyć kierunkowskaz w momencie, gdy zmieni się światło na zielone i rozpoczynasz manewr. Wtedy wszyscy wiedzą, że po prostu skręcasz w lewo.
Jeśli chcesz rzeczywiście zjechać na lewy skrajny,
  • Odpowiedz
@mk321: Dlatego robie podś#!$%@? bo realnie trzeba też obserwować drogi i lepiej się dostosować niż trzymać kropka w kropkę. Są takie skręty, że pasy się rozchodzą na setki metrów do skrzyżowania i co będziesz migał tak przez 250m wprowadzając w błąd, tym bardziej że przerywana linia umożliwia jeszcze przed skrzyżowaniem zmianę tego pasa? Ustawiasz się (z sygnalizają lub bez to zależy od ukłądu jezdni) na pasie jakim chcesz skręcić i migacz
  • Odpowiedz
  • 0
a zielony włączyły?


@programista3k: jak zielony włączył, to i ja włączam. Ale wyobraź sobie, że tam gdzie jeden zielony samochód, to są dwa samochody. Pierwszy włączył, drugi nie. Ja dojeżdżam jako trzeci i co mam zrobić? Jak nie włączę, to słabo, bo nie sygnalizuję skrętu. Jak włączę, to wygląda tak jakbym chciał zmienić pas.
  • Odpowiedz
@mk321 ja wyłączam lub nie włączam w ogóle jak jest ciemno żeby mi mrugać ciągle temu z tyłu bo sam wiem, że to trochę #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Antaxx: cieszę się, że tak ci dupsko pękło, że aż musiałeś wejść na mój profil i skomentować kilka wpisów pod rząd. na wielu portalach mam ten sam nich, zapraszam również tam
  • Odpowiedz
@frutson: ogromne wyrazy współczucia dla twojej rodziny przekaż że maja takiego pedała #!$%@? umysłowego w rodzinie, jeszcze powiec ze na lewice głosowałeś buahahah
  • Odpowiedz