Wpis z mikrobloga

Cześć, wczoraj założono u mnie światłowód T-mobile 600/100.
Do głównego routera z T-mobile mam sprowadzone i podłączone kable ethernetowe z gniazdek w pokojach w domu.
Chciałbym zapytać czy poleci ktoś z Was dobry dodatkowy router/access point, który można byłoby podłączyć do jednego z gniazdek ethernetowych na piętrze domu w celu rozsiania mocnej sieci Wi-Fi?
#siecikomputerowe #sieci #pcmasterrace #router
  • 10
  • Odpowiedz
@wizardrzg: ja od siebie polecam tp-link omada, model EAP245 (chociaż w sumei model EAP225 też byłby ok, jednakże 245 ma dodatkowy port lan, który czasem się przydaje), sam też mam 600/100 i będąc blisko takiego ap wyciskam max. Zasilanie przez poe, czyli podłączając go do gniazda od razu będziesz mógł go zasilać jednym kablem :P
  • Odpowiedz
to może reapeter?


@skawina: czemu polecasz mu największą sieciową zgroze i najgorsze rozwiązanie, skogo gość chce zrobić to jak należy?

@wizardrzg jeśli możesz przeciągnąć na piętro przewód, to tak zrób, nie słuchaj o meshach, a proponujących ci repeatery i "wzmacniacze" szczuj psem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: tak, przewody mam pociągnięte, więc z tym nie ma problemu. Chciałbym tylko założyć jak najstabilniejszy access point, który da dobry zasięg Wi-Fi z prędkościami zbliżonymi do tych 600/100. Coś godnego polecenia?
  • Odpowiedz
  • 0
@wizardrzg mam tplink omada EAP653, zamontowany w centralnym punkcie mieszkania, na suficie. Mieszkanie niezbyt duże 56 m2. Wszędzie zasięg full. Na speedtestach przez WiFi osiągam tyle ile daje upc/Play czyli 750/40 bez problemów
  • Odpowiedz