Wpis z mikrobloga

Drugi dzień próbuje podłączyć kamerę ip Ezviz h8 pro 3k i zaraz mnie #!$%@? strzeli. Weź ktoś się zlituj i pomóż bo ja już cierpliwości nie mam.

Chcę podłączyć kamerę po kablu. W momencie kiedy łączę kamerę bezpośrednio z komputerem komputer wykrywa ją w aplikacji Ezviz Studio i jest podgląd z tej kamerki. W momencie kiedy podłączam kabel od kamerki do routera i dalej łączę router z komputerem drugim kablem, połączenia już nie ma.
Router udostępnia internet na komputer po kablu. Ale do kamerki już nie. Za to jak odłączę kamerkę i podłączę się do tego kabla laptopem to internet po tym kablu normalnie śmiga

WTF?????

#siecikomputerowe #sieci #komputery
  • 9
To inaczej. Jak przepinasz kamerę z laptopa do routera, to odłączasz w niej zasilanie? Bo najlepiej tak zrobić, że wyłączasz ją z prądu, wpinasz do routera, i dopiero podłączasz zasilanie. Wtedy ona powinna sobie pobrać adresy IP, chyba że zapamiętała już na stałe jakieś, których używała w komunikacji z komputerem. Wtedy musisz ją zresetować i podłączyć najpierw do routera.
@crazy_wolf: Nie odłączałem zasilania. Teraz zrobiłem tak, że odłączyłem kabel internetowy i zasilanie, podłączyłem zasilanie, zresetowalem kamerkę i wyłączyłem. Podłączylem kabel od internetu, włączyłem zasilanie i #!$%@?, jest dokładnie tak jak było. Tragedia w ogóle, że przez aplikacje na telefonie można skonfigurować chyba tylko połączenie wifi, nic po kablu się nie pokazuje
@crazy_wolf: Ok, to ma sens. Kamerka zachowuje się jakby nie miała połączenia z internetem, mruga szybko na niebiesko po resecie w potem na czerwono i tak na zmianę.
Czyli pewnie kwestia z tym IP od routera. Tylko jest problem, nie mam jak się do niego zalogować bo dane ma tylko dostawca internetu (tak, zmienił, oryginalne nie pasują). Myślisz, ze jakbym podłączył drugi router do niego w sensie router do routera i
@crazy_wolf: Dobra, problem rozwiązany. Wszystko przez ten #!$%@? router, podjechałem do mediamarktu kupiłem tplinka ax1500, podłączyłem router do routera i do tego nowego tplinka dałem kabel do kamerki. Zadziałalo od ręki bez żadnej konfiguracji itp, jeszcze raz WIELKIE WIELKIE dzieki za pomoc!!!!