Wpis z mikrobloga

Pacjent Gigabyte RTX 3070.
Objawy to nie działa tzn startuje bo pasek LED się świeci ale wentylatory nie kręcą i nie daje obrazu. Monitor jakby wygaszony (ale sprawny bo po podpięciu do innego PC działa) kable też ok bo sprawdzane i na innym kablu i jest to samo. Po włożeniu do innego gniazda HDMI na chwilę zapala się zielona dioda na monitorze ale zaraz gaśnie z komunikatem brak sygnału. Co się mogło stać. ?
#pcmasterrace
#kartygraficznep
  • 9
  • Odpowiedz
@polac: wygląda jak brak zasilania, zobacz czy na pewno wpiąłeś na maxa wtyki od zasilania, wchodzą dość ciężko. Sprawdź czy dobrze siedzi w pciexpress wyjmij i wsadź. Na koniec szukałbym problemu w zasilaczu. I jak zwykle gnije z diagnozy płyta główna xdddddddddd
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Tyle mi się udało sprawdzić że na starym GTX 1050Ti wchodzi do BIOSu po odpaleniu PC i dalej nic bo po restarcie wraca do BIOSu.
  • Odpowiedz
@polac: uwalona sekcja zasilania GPU i górne mosfety nie dostają 12V przez dodatkowe kabelki z PSU a powodem tego jest pewnie zwarcie na mosfetach albo kondensatorach i przez to nie działają wentyle, bo nie przechodzi cały "Power of sequence".
  • Odpowiedz
  • 0
@JoeBlade: Napisz do mnie po polsku. Wina karty czy czegoś innego? Bo okazało się że nie mam gdzie tego sprawdzić w sensie karty i albo zanoszę kartę na ślepo do media expert albo resztę muszę odsyłać do moreli. Włożyłem starego GTX 1050 i obraz się pokazał ale wchodzi do BIOSu i dalej nic.
  • Odpowiedz