Wpis z mikrobloga

@giga_jablecznik akurat przy metodzie D'Hondta duża frekwencja pomaga małym partią bo ta metoda głosowania wspiera matemtycznie duże partie polityczne, które z automatu dostają pierwsze głosy a dopiero potem małe partie mają ochłapy z niższych miejsc.

Konfederacja najpierw niech idzie do psychiatry bo mają 3 osobowości. Metzen, Korwin i Braun.
Tacy libertamie że ich Petru rozkłada jakby grał w szachy z psem.

Jaka kobieta może zagłosować na konfe?
miałka partia dla miałkich wyborców, takich "antysystemowców" którzy nie maja jaj ani godności na prawdziwie antysystemową partię. Chcą ale boją się, i jednak wolą socjal, likwidację gotówki i fit55 ale w alternatywnych kolorach.


@FLAC: Jak już jak poprzednicy partii z tego profilu zostaną wchłonięci do partii matki to za 4/8 lat wyjdzie kolejny znany ryj i zrobi to samo. Środowiska konfowe zawsze będą musiały dealować z tym problemem
Jak już jak poprzednicy partii z tego profilu zostaną wchłonięci do partii matki to za 4/8 lat wyjdzie kolejny znany ryj i zrobi to samo. Środowiska konfowe zawsze będą musiały dealować z tym problemem


@Werdna: niestety to jest nawracający schemat. Palikot, kukiz, petru. Jak nie pis to po. Ja obstawiam rozpad 3d i psl pódzie do pisu a 2050 do PO.
Ja obstawiam rozpad 3d i psl pódzie do pisu a 2050 do PO.


@FLAC: Ja obstawiałem całość/większość do PO, ale to na podstawie tego jak są zależni medialnie od Hołowni, nie analizowałem ich wewnętrznych tarć
@FLAC: partia na 13%. Konfa się wycofała rakiem z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy a Nowej Nadziei Mentzena udało się uzyskać podobny wynik jaki dostawały wszystkie JKMowe partie, tylko zsumowali wyborców pomniejszych antysytemowych partii. Może nawet gorzej jest bo jak tak zerkam to Ruch Narodowy może mieć więcej posłów od Korwiny. JKM się ludziom znudził, Mentzen nie miał pomysłu jak to pociągnąć dalej. W RNie brak charyzmatycznych trybunów ludowych, ale mają struktury i
@FLAC: Czytam o tym w Internecie jak to Korwin przekonuje młodych ludzi i nastąpi zmiana pokoleniowa od 2007, kiedy założyli mi Neostradę. Już niedaleko, już przy następnych wyborach. Prezydenckich w końcu banda czworga nie sfałszuje. W takim tempie to wygracie pierwsze wybory do Galaktycznego Senatu.
@Ddan: bo tak było, ale to tylko JKM w swoim peaku dał radę. Korwiniści się starzeją, część odchodzi od Korwina z wiekiem, trochę młodych przybywa, ale nie tak jak kiedyś, ruch stracił dynamizm
@FLAC państwo jest w stanie wytrzymać nawet większe zadłużenie. Liberałów gospodarczych Konfie podebrała Trzecia Droga, konserwatystów obyczajowych PiS, umiarkowanych centrowców (nieistniejące już historyczne prawe skrzydło PO, lewe skrzydło PiS) także. To były elektoraty chwiejne u dużych graczy po
@angelofdeath007: gdyba babcia miała wąsa to by była dziadkiem. Nie, liczy się ile procent osób głosujących głosuje na twoje ugrupowanie. Wysoka frekwencja oznacza dużą zajadłość i ciężką walkę, której Konfa nie wygrała i oznacza to, że miała najmniejsze przyrosty z ugrupowań które się liczą. Nie można winy zwalać na frekwencję to tak jakby powiedzieć, że bokserowi X dobrze by szło gdyby nie cios boksera Y, który powalił go na deski. Mobilizacja
@marcinpodlas8: brat mojej narzeczonej nie chcial isc na wybory bo z jednej strony rodzice szczuli zeby glosowal na PiS, a zdrugiej narzeczona zeby nie glosowal na Konfe. Przekonalem go mowiac zeby szedl na Konfe glosowac bo spadna pod prog wyborczy i PiS zgarnie ich mandaty. Myslalem, ze zartuje, ale teraz ciesze sie, ze go naklonilem mimo, ze sam na Konfe nie mialem zamiaru glosowac