Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po nowym roku ściągam aparat, powiedzmy niech to będzie 1 lutego, bo nie mam jeszcze daty.
Chciałbym jak najszybciej ogarnąć zęby, bo to mój największy kompleks, który powstrzymuje mnie od normalnego życia .

Mój plan:
01.02.24 - ściągam aparat
do 14.02.24 - (w 2tyg) leczę wszystkie zęby, które tego wymagają
do 07.03.24 - (w 3tyg) wybielanie (lampa/laser/nakładki - jeszcze nie wiem) w tym dwa tygodnie białej diety
do 01.04.24 - (w 4tyg) zakładam licówki kompozytowe na górne zęby 3-1-1-3 lub 4-1-1-4

W 2 miesiące po zdjęciu aparatu chciałbym to wszystko ogarnąć (max do końca maja). Czy taki plan ma szansę się udać?
Za miesiąc będę miał datę zdjęcia aparatu i wtedy zapiszę się na wszystkie te wizyty z dużym wyprzedzeniem.

Niestety nie wiem ile wizyt jest potrzebne na założenie licówek.
Nie chciałbym abym licówki miał zakładane dopiero w czerwcu albo później, bo pokrzyżuje mi to plany wakacyjne a także studia, bo przez to w tym roku zrobiłem gap year.

Taguje @SkrytyZolw bo chyba ogarnia takie rzeczy.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Zapytaj swoje orto. Ja jakoś tydzień temu ściągnęłam już ostatecznie aparat na górze i miałam już robione wybielanie, w następny poniedziałek idę na bonding na górę zębów. Babka mi mówiła, ze po wybielaniu musze mieć 2 tygodnie przerwy i dopiero potem bonding.
@mirko_anonim: Nie leczyłeś zębów przed założeniem aparatu? Nie musisz mieć zębów do leczenia jak dbałeś o higienę.

Kolejność jest taka:

- higienizacja
- leczenie zębów
- wybielanie (wybierz nakładkowe, najlepsze)
Przerwa minimum 14 dni po wybielaniu
- licówki (na dwójki nie zakładasz?)

Ma się szansę udać, ale realniej byłoby zakładać 3. Licówki kompozytowe to jedna, 2-4h wizyta.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @SkrytyZolw

Nie leczyłeś zębów przed założeniem aparatu?

Leczyłem ale w międzyczasie miałem 1 ząb do zrobienia (z 5msc temu) i zakładam bufor jakby więcej ich było.
Wtedy dostałem info że jest ok i kolejna wizyta kontrolna za jakieś pół roku.

- wybielanie (wybierz nakładkowe, najlepsze)

dzięki za info

- licówki (na dwójki nie zakładasz?)

Zakładam, chciałem napisać skrótem zamiast 3-2-1-1-2-3 lub 4-3-2-1-1-2-3-4

Dzięki. W takim razie jest