Wpis z mikrobloga

A więc od dzisiaj będziemy mieli u władzy

- Agrounię
- Zielonych
- PSL
- SLD
-Razem
- Wiosnę
- Polskę 2050
- Platformę Obywatelską
- Nowoczesną

Przecież ten rząd nie wytrwa nawet roku, albo będą nowe wybory, albo szybko PiS wróci do władzy po jakichś transferach i zerwanych koalicjach.

W nowe wybory nie wierzę, bo nie wierzę, że Hołownia i Kosiniak po takim wyniku ponad stan zaryzykują drugi raz start, PiS jeśli nie zaliczy jakiegoś kosmicznego odpływu posłów i przeczeka chwile to wróci do władzy na "białym koniu". Tak naprawdę dzisiaj jedyną opcją dla opozycji żeby stworzyć stabilny rząd, który przterwa całą kadencję jest KO+ Trzecia droga + jakieś transfery z PiSu, zabranie Lewicy do koalicji #!$%@? cały ten wynik wyborczy.

#polityka #wybory
  • 9
  • Odpowiedz
@rakiwo: Nowoczesna to przystawka PO, Zieloni mają gówno do gadania, z Agrounii jest ktokolwiek poza Kołodziejczakiem?, PSL już współpracował z Platformą i na pewno się dogadają, ciekawi mnie Szymek oraz Lewica choć stawiam, że Szymek się podporządkuje jeśli alternatywą będzie PiS. Z Lewicy mnie niepokoją Razemki, które nie lubią Tuska i PO i się z tym nie kryją, Czarzasty i Biedroń i tak już złożyli hołd lenny Tuskowi
  • Odpowiedz
  • 1
@thorgoth: Nie ma nic mniej trwałego niż pamięć wyborcy, nawet pamięć złotej rybki jest większa. 2 miesiące rządów niestabilnej koalicji i w sondażach będziesz miał odpływ ludzi z powrotem do PiSu.
  • Odpowiedz
@rakiwo: swoją drogą w Niemczech obecnie rządzi koalicja socjaldemokratów, liberałów i zielonych ( ͡° ͜ʖ ͡°) (#!$%@?ąc już od tego jak im idzie, mają też sporo gówna po poprzednikach)
  • Odpowiedz
  • 1
@tomaszk158: ale wiesz, że żadna z tych partii nie rządziła. W opozycji bardzo łatwo być w sojuszu, gorzej jak już rządzisz, nie ma lepszego na to przykładu niż PiS-PO i wybory w 2005r.
  • Odpowiedz
  • 1
@ElMatadore: Jak dla mnie to oni się wyłożą na takich podstawowych kwestiach, które przez lata zarzucali PiSowi, jak kwestia aborcji czy związków partnerskich, lewicowe ugrupowania będą chciały totalnej liberalizacji prawa, PSL i prawe skrzydło Hołowni max zgodzi się na powrót do kompromisu.
  • Odpowiedz