Wpis z mikrobloga

Skoro opadł już kurz exit i late polli, można już parę spraw w temacie #wybory i #polityka podsumować.

Po pierwsze, absolutnie NIKT nie spodziewał się aż takiej frekwencji. To jest jakiś kosmos jak bardzo PiS wqrwił Polaków że w takiej ilości ruszyli na głosowanie. Wszystkie te informacje: ile godzin ludzie jechali do komisji, ile godzin potrafili stać w kolejce – to wszystko budzi ogromne uznanie bo z patriotyzmem (prawdziwym patriotyzmem) było w narodzie ostatnio krucho. Ode mnie definitywnie wielki szacun bo o ile ja do komisji miałem godzinę drogi i krótką kolejkę, o tyle wielu ludzi okupiło głosowanie marznięciem i stratą masy czasu. Piękny gest obywatelskiej odpowiedzialności, brawo!

Po drugie – ile ja się w ostatnich tygodniach naczytałem na mirko o głosowaniu przez zagraniczniaków xD To może spójrzmy jeszcze raz, tym razem na wyniki? Zakałą oczywiście pozostają: USA z 40% głosów na PiS i Kanada z 47% (!!) na PiS. A inne kraje? (wyniki dla uproszczenia zaokrąglam do 0,5%)
Anglia (dane z 14,29% obwodów): 48% KO, 13,5% PiS, 13% TD, 12,5% Lewica, 10% Konfa.
Niemcy (dane z 12,77% obwodów): 46,5% KO, 17% PiS, 12% Lewica, 12% TD, 9,5% Konfa.
Francja (dane z 50% obwodów): 46,5% KO, 17% Lewica, 15% PiS, 12,5% TD, 6% Konfa.
Hiszpania (dane z 66.67% obwodów): 51,5% KO, 17,5% Lewica, 15% TD, 9% PiS, 5,5% Konfa.
Włochy (dane z 75% obwodów): 43% KO, 17,5% Lewica, 17% PiS, 14% TD, 5% Konfa.
A to tylko kilka przykładowych krajów spośród tych gdzie oddano dużo głosów. Wnioski? Z pojedynczymi wyjątkami prawdziwa wyborcza odklejka zaczyna się dopiero za oceanem. Praktycznie cała europejska Polonia zgodnie i licznie zagłosowała przeciw PiS, oddając praktycznie co 2 głos na KO. Miejcie to na uwadze kiedy następnym razem będziecie powtarzać te farmazony o odbieraniu prawa głosu zagraniczniakom…

Po trzecie, co ta Konfa xD Tak się ci internetowi napinacze prężyli na mirko, tak zwoływali w tej swojej bańce informacyjnej do wykopywania i plusowania a jak przyszło co do czego to wybory zweryfikowały tę szurię po całości xD Dostaną śmieszne 10 krzesełek w sejmie i tyle, to i tak więcej niż to na co zasługuje ten polityczny plankton ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście fanatycy tych matołów już tworzą swoje szurskie teorie skąd ta przegrana: a to Korwin pociągnął na dno, a to Suawek nie dał rady, a to to, a to tamto. Nikomu nawet przez chwilę przez myśl nie przejdzie że ta partia to jeden wielki mem i eksperyment społeczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spoiler alert: za 4 lata z Konfą będzie to samo: inny lider, te same bajki programowe, ten sam wynik ~6% xD

Kończę swoimi kartami wyborczymi na pic relu, jeszcze wczoraj zanonimizowanymi na mirko (gdyż ponieważ RiGCz), dziś potwierdzające że nie jestem jakimś farbowanym lisem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo już nie raz zarzucano mi głosowanie na Konfę xD
Miłego poniedziałku mirko, życzę smacznej kawusi i dużo radości przy czytaniu kolejnych publikacji wyników głosowania (ʘʘ)
purrminator - Skoro opadł już kurz exit i late polli, można już parę spraw w temacie ...

źródło: karty wyborcze

Pobierz
  • 6
@TomdeX: lubiła, a nie lubi. Klimat polityczny się właśnie zmienia: rząd koalicyjny będzie wymagał pewnej dyscypliny i konsekwencji. Lewica wie że wjeżdża do sejmu tej kadencji jako anty-PiS i będzie musiała utrzymać taką narrację żeby nie stracić poparcia.