Wpis z mikrobloga

Szukam auta do 30k. Na sam samochód chciałbym przeznaczyć max 27k, a 3k zostawić buforu na serwis pozakupowy + ewentualne naprawy.

Szukam auta głównie do miasta, krótkie dystanse, raz na tydzień trasa 80km w jedną stronę. Kilka razy w roku chciałbym się wybrać gdzieś dalej i fajnie jakby w samochodzie mogły podróżować w miarę komfortowo 4 osoby. Raczej w grę wchodzi tylko benzyna lub benzyna z LPG. Szukam czegoś co będzie miało więcej mocy tak aby jazda prędkościami autostradowymi nie stanowiły większego problemu. Raczej szukam hatchbacka, ale przemyśle inne propozycje.

Mi wpadła w oko jedynie mazda 3 bl w hatchbacku z silnikiem benzynowym 2.0 150km. Myślicie, że warto zainteresować się tym modelem? A może macie jakieś inne propozycje w tej cenie?

#motoryzacja #samochody
  • 16
@klex999 Mam 2010 z tym silnikiem, przejąłem leasing w 2012, ale bez lpg (u mnie niepopularny). Mocy w sam raz, chociaż żałuję, że nie znalazłem z 2.5L. Bezproblemowa, ale wiem że może wyskoczyć naprawa napinacza rozrządu. Na blacie prawie 170K km i odpukać w niemalowane XD.
@klex999: Stara toyota avensis 1.8 bena, rozrząd na lancuchu ze zmiennymi fazami. Nie do zajechania, pali spoko. z mojej eksploatacji 7 letniej to wymiana swiec i oslona termiczna wydechu opadla na rure wiec trzeba bylo zrobic, a auto ma 20 lat w tym roku. Nie myslalem ze mozna wsiadac do fury +200kkm i po prostu jechac nie martwiac sie co #!$%@? za 100km a co za 10kkm. Auto pod chmurka cale
@klex999: Jeśli brać pod uwagę to co piszesz, to jak napisał @malin90 insignia będzie spoko wyborem na trasy 80 km z racji tego, że jest trochę większym autem jednak a cały czas można kupić modele które są sprawne jak najbardziej. Ewentualnie jeśli chcesz coś mniejszego to bym celował w alfa romeo giulietta, fiat bravo bo one będą mniej wytłuczone z racji tego, że nie jest to pierwszy wybór ''miłośników motoryzacji'' w
via Android
  • 0
Dzięki za propozycje.

@Cztero0404 @malin90 jak z awaryjnoscią Insignii wygląda? Słyszałem legendy, że nie najlepiej, ale to od ludzi co też nie mają do czynienia za dużo z motoryzacją. Alfa spoko, silniki 1.4 170km godne polecenia?
@klex999: Normalnie, neutralnie z awaryjnością wygląda. O ile kupisz auto w normalnym stanie z głową powinno być wszystko w porządku patrz chociażby policja prosty przykład najpierw mieli Vectry później pierwsze generacje Insigni które je zastąpiły a teraz jeżdżą drugimi generacjami Insigni + Astry itp. Gdyby te auta były aż tak awaryjne jak niektórzy narzekają to tak duża firma nie miałaby tylu generacji tylu modeli od ponad 20 lat. Bardziej myślałem o
@klex999
Syfik ufo spoko, ale jak wygląd nie przekonuje to wersja sedan jest jak znalazł sam byłem zdziwiony ile tam jest miejsca z tyłu

Insignia, silnik 1.8 to spoko opcja ale jeśli chodzi o ogólną bezawaryjność to nie jest dobrze, nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poleciłbym Volvo v70 ale tu znam tylko 2 litrowego diesla od peugeota

Mercedes w204 c-klasa