Wpis z mikrobloga

@RussianBoi2: a ja bym wolał żeby nie były te niedziele handlowe. Pracuj kiedy chcesz ale daj ludziom odpocząć. Najbiedniejsi nie mają tego komfortu. #!$%@? mnie brak możliwości kupienia rurki jak mi strzeli w domu i leje się woda, ale ja bym jeszcze sjestę wprowadził.

Za dużo u nas mentalności radzieckiej, po #!$%@? tak #!$%@?. Jak chcesz to #!$%@? po co zmuszasz innych do pracy w niedzielę.
jeżeli Szymuś chce "uwolnić" dwie niedzielę w miesiącu to w gruncie rzeczy przez dwie pozostałe chce nam mówić co mamy robić czyli przeczy sam sobie. Albo wszystkie niedziele handlowe, albo władza chce nam w połowie mówić co mamy robić.


@lubie_placki777: Znasz pojęcie kompromisu?
@Yawimaya no mi to też przeszkadzało, a nie chodzę po sklepach dla zabawy. Zawsze musiałem o tym pamiętać robiąc zakupy, jak sklepy są otwarte to też nikt nikomu nie broni robić ciekawszych rzeczy.
@zenon_z_chorzowa1: ale ty wiesz że niedziele handlowe =/= zwiększenie wymiaru pracy w tygodniu?
Nikt nie będzie miał k*rwa mniej wolnego bo pracuje w niedzielę. Pracujesz w niedzielę, masz wolne w tygodniu. A pielęgniarki, lekarze, kierowcy autobusów i cała masa ludzi pracujących w niedzielę będzie przynajmniej miała okazję zrobić zakupy po pracy jak normalni ludzie, zamiast kombinować i planować kiedy mają iść po bułki, bo akurat w niedzielę by pasowało, ale się
@mroznykasztan: państwo nie jest od tego, żeby mówić obywatelom jak żyć i tutaj nie ma miejsca na kompromis. Oczywiście wyjątkiem są sytuacje w których zbytnia wolność jednostki może szkodzić innym ( min. dlatego nie wsiadamy za kółko po pół litra wódki).

I tak jak pisałem wyżej - zamykając sklepy w niedzielę zabierasz niektórym możliwość zrobienia zakupów. Sam mam znajomego lekarza który mówił, że niedziela była jednym dniem kredy spokojnie mógł pochodzić
@lubie_placki777 a to nie miało być tak, że 2 niedziele w miesiącu pracownik sklepu musi mieć wolne, a za pozostałe dostaje większy hajs? Może to miał na myśli, to chyba chciało zrobić PO. I niech sobie układają grafik/biorą studentów, żeby było otwarte cały czas.
@RussianBoi2 Tusk nie wprowadzi niedziel handlowych z bardzo prostej przyczyny - nie poprze tego lewica. Z tej samej przyczyny nie zlikwiduje 800+, nie obniży podatków i nie wycofa 13 i 14 emerytur. Problem przyszłego rządu polega na tym że kiedy przyjdzie czas głosowania nad konkretnymi ustawami, a nie tylko krzyczenia, że trzeba odsunąć PiS od władzy, okaże się że koalicja złożona z tak wielu partii nie jest w stanie wypracować wspólnej linii
jeżeli na początku było się faktycznie trudno przestawić, to finalnie się okazało, że można znaleźć ciekawsze rzeczy do roboty niż łażenie po sklepach.


@Yawimaya: NIE NIE MOŻNA.
Yebane niedziele niehandlowe oznaczają, że skumulowane tłumy ludzi są w sklepach w sobotę i poniedziałek a to skutecznie odbiera chęć by w ogóle się w te tłumy pchać. Plus półki są wtedy często przebrane jeżeli nie zrobisz zakupów wcześnie.
Musisz planować z wyprzedzeniem czy
@RussianBoi2: Z tym smakiem życia to przesadziłeś xD, ale możliwość zrobienia zakupów w niedzielę, to bardzo praktyczna rzecz. Inny aspekt, to możliwość pracy np. dla studentów, którzy studiują w tygodniu.
W piątek i sobotę sklepy są tak zawalone, że nawet nie chce się tam iść, niedziela by trochę rozluźniła sytuację.