Wpis z mikrobloga

#lekarski Piękny jest ten płacz lekarzy na wzrost liczby studentów i na lekarzy z Ukrainy. Biedni lekarze, całe życie pracują za drobne, a teraz to w ogóle już za darmo będą musieli pracować. Nie wiem czy taki lekarz jest gotowy żyć za mniej niż 50k miesięcznie, to jest nieludzkie. Może zbudujmy jakiś program socjalny dla lekarzy bo na chleb nie będą mieli. W końcu utrzymanie kilku domów, mieszkań i samochodów kosztuje. Zwracam się do Donalda Tuska o pomoc finansową dla lekarzy i zapewnienie, że każdy absolwent medycyny będzie zarabiał minimum 100k miesięcznie. Rozwiążmy problem biedy wśród lekarzy. Za PISU było lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@centerario: Nie zesraj się już zawistniku xD Widzę, że cały twój content na tym portalu to #!$%@? po lekarzach. Jakoś gdy od 2015 do 2021 przybywały tysiące miejsc to lekarze nic nie mówili, bo przybywały na uniwersytetach które faktycznie są w stanie kształcić lekarzy tak jak powinno się to robić. Lekarze podnieśli lament dopiero w 2022 roku gdy PiS totalnie pojechał po bandzie i zdjął jakiekolwiek ograniczenia co doprowadziło do takiej
  • Odpowiedz


@Bipolar-: tylko żeby za tymi pieniędzmi jeszcze jakość szła, to by było dobrze, poza tym lekarze pracują w kilku miejscach, potem są przemęczeni i stanowią zagrożenie dla pacjenta. Poza tym jeśli o pieniądze się nikt nie boi, to skąd te zmartwienia, chyba ostatnie na czym zależy lekarzom, to dobro pacjenta :)
  • Odpowiedz
  • 0
@senku: oni wiedzą, że kasa się skończy. Już dawno powinni otworzyć ten zawód i rozprawić się z tą kastą. Codziennie na forach płaczą, że za dużo studentów i za mało się nachapią kasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bipolar-: Ale dupa boli. Idziesz na med, myślałeś, że będziesz królem życia, hajs, prestiż, prywatny gabinet i spoko specka, a tutaj będzie konkurencja, #!$%@? i walka w ogóle o pracę, a do tego przyjdą dzieci ordynatorów i zabiorą najlepsze miejsca. Będą chcieli lekarze uciekać za granicę ale spokojnie wprowadzą nostryfikację dyplomów z polandi plus zmusi się lekarzy do odrobienia studiów i będzie git. W końcu będą lekarze służyć ludziom opieką.
  • Odpowiedz
@centerario: Martw się o siebie kolego, a nie o mnie. Lekarze ze wschodu czy z pisowskich zawodówek, to żadna konkurencja. Dla mnie nawet spoko, potrzebujemy ludzi do odwszawiania meneli na sorze. Wiem, że marzy ci się żeby lekarze zarabiali tyle samo co ty na magazynie, ale to się nigdy nie wydarzy. Miłej soboty :)
  • Odpowiedz
poczucie wyższości to właśnie cechy charakterystyczne dla tej grupy zawodowej


@senku: szczególnie wobec pastuchów z podstawowym wykształceniem, którzy mówią nam jak mamy leczyć i jak mamy żyć :)
  • Odpowiedz