Wpis z mikrobloga

Mirki, takie głupie pytanie.
W lipcu 2022 roku kupowałem letnie opony do auta 205/55 R16 w cenie 260zl/sztukę.
Dziś taka sama opona kosztuje 750zł./szt.
Rok temu 1040zł/komplet opon, dziś kosztują 3000zł/komplet.
Czy wzrost ceny 3x od zeszłego roku jest normalny?
Czy aż taka duża #inflacja, lub może ceny gumy tak bardzo wzrosły?
Uszczypnijcie mnie, ewentualnie wyjaśnijcie co się wydarzyło, a ja to przespałem.

#motoryzacja
  • 18
  • 0
@michal0110: ten fajny jest, faktycznie, dzięki. Niemniej jednak dalej o 1,5 stówy drożej za sztukę niż w lipcu '22. Komplet droższy o prawie 6 stów ( ͜͡ʖ ͡€)
@TomexD: obstawiam, że jej wysoka cena to wynik wojny i tego, że te Nokiany są produkowane u ruskich i przez to transport jest "na około" więc o wiele droższy

z oponami często jest tak, że sprzedawcy ich fizycznie nie mają a tylko oferują do sprzedaży i jak u nich kupujesz to zlecają wysyłkę do Ciebie z jakiegoś międzynarodowego magazynu,
wiec tam tylko maja taki rekord w bazie, że ta opona w
@TomexD: te Nokiany to była taka średnia półka także kup sobie po prostu nowy komplet czegoś na podobnym poziomie - moze nie będą po 260, ale max. 300zł za sztuke i bzikasz kilka sezonów.Hankook ventus prime k4, jakiegoś Nexena czy Klebera i będziesz Pan zadowolony. A jezeli faktycznie chciałbyś coś "z górnej półki" to tak jak kolega wyzej pisał, bierz Michelina