Wpis z mikrobloga

Mirki, jeżeli chce odkupić #dom zamiast robić #budujzwykopem i ten domek jest niewiele droższy od budowy w trybie gospodarczym, ale ma już jakieś ponad 15 lat, zacieki na poddaszu i nocami wietrzone te poddasze oraz wymienione prawie wszystkie okna, po za właśnie tymi na poddaszu, dodatkowo w domu jest stary piec gazowy a biuro nieruchomości od prawie miesiąca jest „w trakcie wyrabiania świadectwa energetycznego” to możecie mi, proszę, doradzić lub podpowiedzieć, jaki wałek robią?
#budownictwo #budowadomu #bk2 #bezpiecznykredyt #flipperzy #architektura
  • 9
@Psychololek: zastanów się czy inwestycja w piętnastoletni dom (gdzie nikt nie słyszał o F455 i dalej) to nie jest jednokierunkowa. ogrzewanie, zielone certyfikaty etc. widze u siebie na 'osiedlu' polish-cube'ów że coraz częśćiej burzą domy do zera i budują od nowa (tyle że blisko centrum i działki drogie).
@Psychololek weź specjalistę, tylko dobrego, miałem kiedyś fajny domek na oku, wszystko było, nawet z psem, kredyt prawie ogarnięty, bik zrobiony, wziąłem specjalistę i w 10m mnie na ziemię sprowadził.
@wiesiu2 jakiego tego specjalistę wziąłeś? Spec od energetyki? Czy jak takich szukać? Jakiś sprzęt miał? Pytam bo też gdzieś nam kupno chodzi po głowie a może się faktycznie ktoś taki przydać
@sudosu-: to był drewniak po remoncie, wyszło że był kiepsko wyremontowany, otynkowany ale bez naprawionej podmurówki, nowy dach ale bez wymienionej więźby, nowe ogrzewanie gazowe ale piec był kiepskiej jakości, brak dylatacji...