Wpis z mikrobloga

#cyberpunk2077 #gry #cdprojektred
Wersja 2 XD.
Bugów całe mnóstwo, wywala się częściej niż zaraz po premierze. >
Po aktualizacji sterowników do grafiki wszystkie zapisy przestały działać (pomogło uruchomienie gry z wyrzyskim na najniższe i dopiero wczytanie).
Ile razy gra się wypłaszczyła to nawet nie liczę.

Myślałem, że to może coś z kompem, ale odpaliłem wszystkie testy i przechodzą bez problemów.

Nawet pomijając stabilność to masa żałosnych bugów dalej występuje, a w tym wiele takich co grając tydzień po premierze nie widziałem.
Przykładowo przed chwilą gość wsiadł do samochodu, ale zaraz teleportować się za niego i tak sobie jechał 2 metry w powietrzu.
Często zdarzają się zacinające się animacje typu przeciwnik atakuje, ale nie ma animacji strzelania lub ciosu.
Nawet nie ma się co rozpisywać, bo przegrałem 10 godzin, a natrafiłem na dziesiątki większych i mniejszych bugów.
Lata na naprawę gry i wcale nie jest lepiej. W moim przypadku nawet gorzej.
  • 10
@pasta_alla_carbonara: Chciałbym żeby tak było u mnie, ale od początku są problemy jakich nie miałem w starszej wersji.
Pierwsza misja. Wjeżdżam windą i skrypty się nie wczytały. Na całym piętrze nie ma przeciwników, nie mogę nic zrobić i muszę wczytać od nowa zapis.

Niektóre rzeczy działają lepiej, ale ogólnie jest gorzej niż było w wersji tydzień/dwa po premierze. Wtedy mimo bugów mogłem grać, a teraz inne gry działają, testy bez problemów,
@lojawyk: 95h na patchu 2.0/2.01 - wszystko poczyszczone, zero bugów jakichś poważniejszych, dosłownie tam 2 albo 3 wypłaszczenia, choć i tak mam wrażenie, że po tym patchu pojawia się więcej bugów niż na wersji 1.63... ¯\(ツ)/¯

no i w samym Dogtown klatki mi spadają średnio o 10-15, tak samo jak podczas misji kurierskich...
@magazynierka_4k: Zaczęło już działać. Jedna z 2 rzeczy pomogła: aktualizacja bios lub przywrócenie domyślnych ustawień karty (3070TI) po OC. Wszystkie stress testy przechodziły, inne gry też, ale cyberpunk jest jakiś wybredny. Karta nawet się nie nagrzewała, żadnych artefaktów, czasami wystarczyło włączyć grę i już od razu się wywalała. Bez względu na ustawienia bardzo często gra się wywalała.

Na razie się nie wypłaszcza. Glitchy jednak zostało sporo np. postacie wnikające w siebie,
@lojawyk: powiem Ci, że przechodziłam w marcu/kwietniu tego roku na patchu 1.63 i mam wrażenie że gra działała stabilniej, tzn. właśnie te małe bugi o których piszesz, nie majace w sumie wpływu ma grę, tak jakby cześciej sie pojawiają w wersji 2.0/2.01 - a tutaj problemy z kolizjami miedzy ruchem ulicznym, wiszące w powietrzu samochody, policjanci zapadający sie pod ziemię - czesciej to sie dzieje u mnie - na szczescie, ani