Wpis z mikrobloga

@monyprintergobrrrr: W teorii, to nie za bardzo. Za każdym razem taka czynność powinna być z zaproszeniem stron. Technicznie jest taka możliwość, że bez, ale jakby ktoś się spultał, to geodeta może mieć nawet postępowanie dyscyplinarne wszczęte. Za jakiś grosz- z mojej, czyli geodety strony- to jest psucie runku, brak poszanowania zawodu i robienie sobie krzywdy na pszyszłość. No, ale są osoby co za flaszę to zrobią. :D
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Ta, ja to myślę, że to jest tylko palik. I takie wskazywanie, to działanie podlegające karze- znaczy niezgodne z przepisami. Poza tym spisanie protokołu potwierdza wykonanene czynności i daje rękojmię dobrego usytuowania palika/ granicznika, a tak to może ktoś przyjechać ze sprzętem i zrobić kolwiek, bo w sumie jak go sprawdzisz? :D Dziaderka geodezyjna i tyle.
Edit. A potem płacz, że minimalnej geodeci nie są w stanie zarobić XD
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: teoretycznie ktoś wyporzycza sobie zestaw gnss na godzine, pobiera granice z geoportalu - są dostępne prawnie, zabija palik (palik nie jest stabilizacją) to gdzie łamie prawo ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hasek34: Chociażby Prawo geodezyjne i kartograficzne: art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b, Art. 42 ust. 2 pkt 1, Art. 48 ust. 1 pkt 2 oraz pkt 7, Art. 48a. No i dochodzi jeszcze kwestia Kodeksu Cywilnego, ale to już w zależności kto i jak się umówił. Czynności geodezyjne są silnie uregulowane i to jest coś co powinno trochę nam dać zarobić, ale widzę, że do pierwszego przypału. Nie chcą
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: oczywiscie masz racje,

7) wbrew przepisom art. 42 bez wymaganych uprawnień zawodowych wykonuje samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii
- podlega karze grzywny.

ciekawe czy miała gdziekolwiek miejsce taka sytuacja :D
  • Odpowiedz
@hasek34: na pewno. Tylko nikt się tym nie chwali itd. Znam osoby po postępowaniach dyscyplinarnych i w trakcie. A są za byle pierdoły. Więc staram się uważać na każdym kroku, bo nigdy nie wiesz co komu do głowy przyjdzie. W dobie Internetu i zapytań na fb to po prostu sami sobie kręcimy bat na dupe ;)
  • Odpowiedz