Wpis z mikrobloga

Mireczki, co sądzicie o krzesłach z Ikei albo z BRW?

Szukam krzeseł do salonu/jadalni i natrafiłem na takie dwie oferty:

379zł - https://www.ikea.com/pl/pl/p/bergmund-krzeslo-czarny-gunnared-srednioszary-s69384307
179zł - https://www.brw.pl/krzeslo-szary-campel,42139

Skąd aż taka różnica w cenie? Czy krzesło z Ikei jest warte swojej ceny? Jest o wiele lepiej wykonane, bardziej trwałe, z lepszą gwarancją? Czy po prostu sztucznie podbijają cenę?

W cenie jest co prawda zdejmowany pokrowiec, który w Ikei niby kosztuje 80zł sztuka. Ale równie dobrze za tę samą cenę mogę kupić 4 pokrowce na Allegro...

379 zł * 4 = 1 516 zł
179 zł * 4 + 80 zł = 796 zł

Ikea wychodzi dosłownie 2 razy drożej.
Proszę doradźcie coś.

#ikea #brw #mieszkanie #krzesla #meble #stolarstwo
Gumaa - Mireczki, co sądzicie o krzesłach z Ikei albo z BRW?

Szukam krzeseł do salon...

źródło: bergmund-krzeslo-czarny-gunnared-srednioszary__0859533_pe780957_s5

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Gumaa: A Fameg 2 x tyle co Ikea
I co z tego wynika? Płacisz za małoseryjną produkcję i materiały. I firmę z wieloletnią tradycją.

Tutaj jest podobnie - brw raczej masówka, gdzieś muszą być oszczędności. W Ikea zdejmowany pokrowiec na plus, ale stalowe oparcie i siedzisko co nie musi być zaletą.
Najlepiej niestety byłoby odwiedzić sklep, bo przerabiałem kilka ślicznych krzeseł, które okazywały się totalnie niewygodne, nawet jak chodzi o zjedzenie
  • Odpowiedz
  • 0
@krytyk__wartosciujacy: a co jeżeli są tak samo wygodne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem że Fameg to małoseryjna produkcja i dlatego mają drogo. Ale BRM i Ikea to obie masówki. Więc nie rozumiem skąd aż taka różnica. Czy BRW to jakiś szajs który się rozleci za pół roku, czy Ikea leci w kulki i próbuje naciągnąć frajerów ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Gumaa: Fameg na brak zamówień nie narzeka, tylko to wyższa półka
Dochodzą jeszcze jakość materiałów i wykonanie.
Ikea bardzo chętnie daje długie gwarancje i nie słyszałem o problemach z nią, ale pewnie fora pełne są niezadowolonych
Tapicerowanych mebli nie miałem z żadnej z firm, ale szwagier był podwykonawcą, to wiem, że ikea mocno cisnęła na jakość, ale ostatnio jakość mebli cieniuje i widać redukcję kosztów.

Branża meblowa chyba się zagotowała, więc
  • Odpowiedz