Wpis z mikrobloga

Rozglądam się od jakiegoś czasu za samochodem tak do 30 tys. Najlepiej hatchback. Nie wiem za bardzo czegoś szukać może ktoś z was coś ciekawego by doradził. Raczej benzyna niż diesel, ale nic nie wykluczam. Myślałem o Audi A3 8p albo golfie VI. Skoda octavia też wydaje się w miarę spoko wyborem tylko jest dosyć spora.

Samochodu używam głównie na dojazdy do pracy. 40km w jedną stronę, połowa trasy to ekspresówka, połowa cykl mieszany.

#samochody
  • 9
  • Odpowiedz
@Banicjusz dobrze kombinujesz. Wszystkie 3 modele to dobry wybór w tym budżecie. Nie ma co szaleć, szukaj po prostu najmniej zajechanego egzemplarza spośród tych 3 i jak się trafi to kupuj. Do 30k wiadome, że nie kupujesz super auta tylko narzędzie. Szukaj najniższego przebiegu, najlepiej bezwypadek i benzyna według mnie. Jak miałem starego gruza to nic tak nie zżerało hajsu na naprawy jak wszystko co związane z dieselem właśnie.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Dokładnie, naprawa czegokolwiek w k4m 1.6 to grosze...proste silniki do tłuczenia. Jedyne co może być droższe to kfzr przy wymianie rozrządu ale to pare stówek...jakbyś miał za turbo w vagu zapłącić kilka tys czy wtryski to dopiero byłby wydatek.
  • Odpowiedz
Ja bym odpuścił grupę vaga, najwięcej trupów zza granicy przywożą. O legitny egzemplarz moim zdaniem ciężko, sam mogę polecić focusa MK3, w miarę młody rocznikowo i diesle nie do zajechania. Ecoboosty bym omijał.
  • Odpowiedz
Rozglądam się od jakiegoś czasu za samochodem tak do 30 tys. Najlepiej hatchback.


@Banicjusz:

Coś z trojaczków Fiat Bravo, Alfa Giulietta, Lancia Delta. Bravo najtańśze, Giulietta najlepiej jeździ, Delta najbardziej komfortowa i najlepiej wykonana. Silnik 1.4 turbo idealny do gazu, żeby omijać koszty, to lepiej zostać na wersjach 120-konnych, bez multiaira.
  • Odpowiedz