Wpis z mikrobloga

#izrael #wojna #polityka Prawda jest taka że Izrael kulturowo i wartościami jest dużo bardziej podobny do nas. Jest to kraj demokratyczny w przeciwieństwie do dyktatury Hamasu, innowacyjny 5% PKB wydaję na ten cel, Strefa Gazy z pomocy USA, UE finansuje rakiety, amunicję i tunele. W Izraelu możesz być gejem, ortodoksem czy ateistą,Święta religijne spędzić z rodziną w domu albo na festiwalu w Palestynie i innych tych dzikich krajach wszyscy wiem gdzie jest miejsce kobiety a jeszcze gorzej ateisty czy Żyda. Hamas od dawna dąży do wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie bo tylko w tym widzi szansę na eliminację Żydów, dla nas najważniejsze jest to że razem z Izraelem jesteśmy w jednym systemie bezpieczeństwa którym gwarantem jest USA.Totalnie mnie zadziwia naiwność i głupota skrajnej lewicy, nawet bardziej niż protest BLM
  • 9
@BayzedMan: No i jak jestes niezydem to podlegasz odrebnemu sadowi religijnemu. Demokracja pelna geba. Tylko taka ciut religijna :)

Cos mi to przypomina :) Panstwa wyznaniowe i religie panstwowe funkcjonuja tez u ich sasiadow z ktorymi tak walcza :)
Izrael akceptuje małżeństwa zawierane zagranicą.


@BayzedMan: No i spoko tylko co z tego? Znaczy sie jak sie to ma do osadzania nie zydow odrebnym sadem religijnym?
Jak sie ma demokracja do panstwa wyznaniowego? To tak troche sie kloci.

No chyba ze chcesz tak splycic definicje demokracji ze wiekszosc rzadzi. Jesli tak to zaskoczenie - panstwa islamskie sa demokratyczne - tam tez wiekszosc rzadzi.

Taka tam demokracja (picrel)
gorzki99 - >Izrael akceptuje małżeństwa zawierane zagranicą.

@BayzedMan: No i spoko ...

źródło: Screenshot_1551

Pobierz
Ooo nie wiedziałem, że w Polsce też nie ma demokracji, bo się sklepy w niedziele zamyka :D


@BayzedMan: Ale transport publiczny jednak jezdzi co nie? Fakt ze mniej kursow ale zawsze tym autobusem mozna dojechac. Wot taka drobna roznica. No i nie zauwazyles "z wyjatkiem sklepow wielkopowierzchniowych" Czyli rowni i rowniejsi. Tak demokratycznie. I jeszcze raz - co to jest demokracja? Z efinicji i histori wynika ze wladza ludu. Skoro lud
  • 0
@stikens: Nie uznaje zasady zlo dobrem zwyciężaj. Moim zdaniem Izrael musi tak mocno odpowiedzieć aby następnym razem 10 razy sie zastanowili przed terrorystycznym atakiem jednocześnie nie rozpoczynając wielkiej wojny.