Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem singlem, który zarabia bardzo dobrze. W kilka lat kupiłem mieszkanie, wziąłem teraz leasing na Porsche, mam oszczędności, zwiedzam świat, chodzę na kuby.
I nie rozumiem jednego - znajomi z pracy, którzy zarabiają dość podobnie i mają po 40 lat, są w zawodzie dłużej ode mnie, mają rodziny, dzieci czyli dojrzalsze życie - są w dupie finansowej. Jeden mówił mi, że nie jest w stanie być bez pracy przez 3 miesiące, inny mi powiedział, ze przy wyborze lodówki do pracy kupić tańszą o kilkadziesiąt złotych, bo ma kryzys finansowy teraz. Ma ponad 5-letni samochód. A mówimy o gościu co zarabia ~25k na miesiąc netto. Z ludźmi zarabiającymi kilka razy mniej nie ma problemu dać 100 zł więcej przy zakupie butelki wódki.
Ja naprawdę nie wiem jak oni funkcjonują? Ukrywają hazard i dragi przed środowiskiem czy co?
#pieniadze #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@L24D: Twój leasing to jego opłata za szkołę dla dzieci, on ma hipotekę i leasing na 2 fury, wakacje dwa razy do roku dla 2+2 czy 2+3 to nie są tanie rzeczy, żona raczej nie dokłada do życia tyle co on.

Licząc na szybko i bez przesadnych ekscesów:
1. Hipoteka 4k
2. Szkoła dzieci (dwójka) 5k
3. Leasing fury 1 3.5k
4. Leasing fury 2 2.5k
5. Opłaty 2k
6. Wakacje
@xyzak: Bo to jest bait, po co takie głupoty pisać, jeszcze z anonima. Nie trzeba jakiegoś wielkiego dowodu, tak jakbyś nigdy na wykopie nie siedział.