Wpis z mikrobloga

Wolam wszystkich plusujacych ten wpis.

Dzsiaj przed lunchem manager spotkal sie z dyrektorem dzialu zeby podjac deczyje co robic.

Long story short: rezultat jest taki, ze mlody dostal to co chcial, czyli wolne w listopadzie oraz HO do konca roku. A w zamian podpisal wypowiedzenie, ktore jest effective od grudnia. Innymi slowy pracuje do konca roku.

Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.

#big4 #pracbaza #korposwiat
  • 184
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: Ogólnie i w sporej częsci it, i np. w gamedevie recesja mocno przy tym co była. Sam miałem rzucać robotę i szukać czegoś lepszego, ale po szybkim researchu moja firma była jedną z niewielu, które ominęły większe zwolnienia, więc trzeba będzie przeczekać trochę
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba:

Long story short: rezultat jest taki, ze mlody dostal to co chcial, (...)

Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.


coś mi się tu nie zgadza - to jest ten rynek, czy nie, skoro młody dostał to co chciał? :)
  • Odpowiedz
Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.


@szklarskaporeba: Przecież jak on rzucił takim żądaniem, to już pewnie ma dawno dograną nową robotę, a teraz pakuje się na wakacje xD
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: ale jak to, wykopkowa bańka, w której pracownicy są niezastępowalni i mogą robić, co chcą, bo bez nich firma upadnie, nie istnieje?

Ciekawe kiedy wykopki się nauczą, że w korpo jesteś tylko zasobem i jak trzeba, to z łatwością można cię wymienić.
  • Odpowiedz
ktore jest effective

jest to hard reality check


@szklarskaporeba: mam przed oczami Karyne co po tygodniu na zmywaku w Anglii zapomniała języka polskiego xD
Beka z korpoludków za to wtrącanie angielskich wyrażeń.
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: z tego co piszesz to w sumie można by uznać to za wygraną. Ma 2 miesiące na szukanie roboty i jest na HO. Jeśli planował złożyć wypowiedzenie to zdawał sobie sprawę z tego jak to się może skończyć i miał w głowie jakieś plany na szukanie innej roboty.
  • Odpowiedz
Teraz firma będzie musiała zatrudnić kogoś na jego miejsce i zapłacić nowemu pracownikowi więcej niż staremu, bo każdy chce większą stawkę, ale ci starzy pracownicy pracują z przyzwyczajenia za mniejsze stawki.
  • Odpowiedz
zapłacić nowemu pracownikowi więcej niż staremu


@Patryk4: uwazasz kogos kto wręcz wymusza miesięczny urlop z tygodniowym wyprzedzeniem jako kogos komu mozna zaufac w dluzszej perspektywie? XD ja bym sie nie zastanawial i zrobil to samo
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: bait, mówiłeś że był najlepszym performerem, z jakiej racji dostał wypowiedzenie z dnia na dzień? Nie jest łatwo wypowiedzieć umowę o pracę z byle powodu, w wypowiedzeniu nie mogą podać z dupy wziętego powodu, bo inaczej pójdzie do sądu i będę musieli go przywrócić do pracy
  • Odpowiedz
  • 1
@piotr_p0lak z byle powodu? Nie wiem czy wiesz ale można wypowiedzieć komuś umowę nawet bez powodu. Powód musi być tylko przy dyscyplinarce i jak masz już umowę na nieokreślony.
  • Odpowiedz
czemy wy głąby piszecie o sytuacji w IT? XD OP napisał że przypadek dotyczy gościa który pracował w firmie consultingowej, IT całkiem na łeb wam weszło
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba:

Będzie śmiesznie jak dostanie to co chciał a tobie zrzednie mina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest tajemnicą że ludzi do pracy obecnie brak, rekrutacje się przeciągają, a młodsi coraz głupsi i bardziej roszczeniowi.


@DeoLawson:
Jest zdecydowanie smieszniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz