Wpis z mikrobloga

Cześć, ile urlopu nalezy mi się za 2023 po tym gdy ukończyłem studia inżynierskie, a po nich podiąłem zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (kwiecień 2021)? Wychodzi na to, że w kwietniu osiągnąłem 10 lat stażu pracy (8 lat za studia + 2 lata za umowę o pracę). Z moich obliczen wychodzi tyle: (3/12)x20 + (9/12)x26= 24.5 (3 miesiace z urlopem w wymiarze 20 dni i reszta roku z urlopem w wymiarze 26 dni). Czy moje obliczenia są poprawne? Jeżeli tak to co z tą polową dnia? Zaokragla sie ja jakos?
#prawo #prawopracy #urlop #pracbaza #praca
  • 10
  • Odpowiedz
@addwad: po 10 lat stażu masz po prostu 26 dni, zamiast 20 dni;
nie liczysz tego miesiącami; przekraczasz 10 lat, wówczas od kwietnia zyskujesz z automatu 6 dni;
te 6 dni możesz wykorzystać dopiero od kwietnia
  • Odpowiedz
@addwad: Zaokragla sie w gore. Nie pamietam jak to u mnie bylo bo to juz dawno temu.
Ale nie jestem pewien czy nie nalezy Ci sie od razu cale 26 - bez przeliczania.
  • Odpowiedz
zaokrąglenia stosuje się, kiedy ktoś pierwszy rok pracuje (pierwsza praca) lub kiedy nie przepracowuje w pełni całego roku;


@dobrydemon: No dokladnie. Zaokragla sie kiedy wymaga tego sytuacja. OP pzyjl ze za pierze miesiace (jak mial jeszcze <10 lat) przysluguje mu 20 a potem 26. Policzyl i wyszlo mu z przecinkiem. Wiec zaokragla sie w gore.

Ale jak napisalem - nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze to sietak nie liczy
  • Odpowiedz
@dobrydemon: @addwad: nie prawda, 26 dni urlopu dostaje się na rok kalendarzowy, w którym nabierasz praw do 26 dni urlopu, czyli jeśli w grudniu 2023 stuknie Ci te wymagane 10 lat stażu pracy/nauki, to od początku roku 2023 masz pulę 26 dni. Sam mam taką sytuację w tym roku.
  • Odpowiedz