Wpis z mikrobloga

#polityka #codziennosc

Dlaczego nie ma w ogóle partii, która uwzględnia zdanie tej części centralnej. Ja po prostu nie mam na kogo głosować. Można zarówno szanować głosy jednej i drugiej strony w każdym temacie. To się nazywa kompromis. Każdy temat można tak omówić. To co się w tym momencie wyprawia, to jest tzw. rządzenie przez chaos. Jakaś partia krzyczy na kontrowersyjny temat. h się albo zgodzi albo nie. Ta część kompromisyjna się nie odezwie. Można nie być wierzącym, ale szanować tradycje innych. Można być wierzącym, ale szanować nie wierzących. Można dawać socjale, ale pod pewnymi warunkami ( zachęcającymi do szukania nowej pracy i rozwoju ) w przeciwnym razie nie można wspierać marginesu i patologii. Można utożsamiać się z grupami LGBT, ale nie można na siłę wrzucać wszędzie tego tematu.

Dlaczego nie możemy kierować się zasadą, to co mnie nie dotyczy nie może być negowane bez pojęcia złożoności tej rzeczy

Zostałem wychowany tak, że wspieram inne osoby z innym zdaniem, a skrajnie inne zdania nie są według odrzucane na starcie. Każdy ma inne przeżycia i inne cechy osobowości. Oczywiście dyskutuję z nimi na te tematy i staram się ich przekonać, ale nie każdym kosztem. Przecież JA mogę się mylić

Męczy mnie brak możliwości współpracy w naszym narodzie.

W tym momencie jest tak, że jedno hasło, nie do końca prawdziwe, może być łatwo użyte do niecnych czynów.

Chciałbym polecić książkę "Doktryna jakości" Adam Blikle. Jest w niej sporo rzeczy odnośnie codziennej współpracy i budowania relacji. Prawdopodobnie mało kto z niej skorzysta, ale nawet jedna osoba może zafascynować kolejne
Każda cegiełka jest potrzebna.

Takie krótkie moje odrzucie, alkohol zaczyna uderzać do głowy. A jako introwertyk nie lubię się uzewnętrzniać publicznie.

Bardziej świadomym osobom polecam wykonać test MBTI ( określenie typu osobowości ) dzięki któremu możemy zrozumieć rozumienie innych osób wzgledem naszego.

Pozdrawiam wytrwałych chcących się rozwijać wykopków
  • 5
Oczywiście dyskutuję z nimi na te tematy i staram się ich przekonać,


@r0dan: Blad :)

WIekszosc ludzi (nie wszyscy) ma tak ze jak ma jakies ugruntowane poglady to ich nie przekonasz.

Jak chcesz przekonac to musisz tak prowadzic dyskusje ze nie przekonujesz :) W dyskusji nie chodzi o prekonanie kogos do swoich argumentow a o wymiane tychze. Nie przekonuj (rozmowca nie czuje sie zagrozony wiec sie nie broni). Podaj argumenty w
Czysto ekonomicznie wewnątrz firmy:

Wiem jak to wygląda. Staram się w firmie w której pracuję (1500 osób) przekonać działy do współpracy i tzw. dzielenia się bólem
Czyli akurat w sytuacji tej firmy jeżeli dołożenie starań z mojej strony polepszy pracę innego działu, to oni następnym razem zechcą pomóc samoczynnie ( z zasady ludzie zaczynając pracę w danej firmie są zaangażowani. Dopiero negatywne sytuacje hamują chęć współpracy ) czasami myślę o takim idealnym
Jakie tu #!$%@? tagi dać żeby było chociaż w gorących 2h? Napisać gówno? Raz na 5 lat by chciał człowiek podyskutować na jakiś temat i ni #!$%@?. Najlepiej mi idzie plusowanie
@r0dan: 3d to centrum, choc moze bardziej centroprawica. KO w znacznej mierze to tez centrum, tyle ze obecnie centrolewica.

Takze wszystko wskazuje ze wlasnie sporo kompromisow bedzie wdrazanych gdy nowa koalicja zacznie rzadzic.