Wpis z mikrobloga

@EndThis:

Czy jak tracę skupienie po 10 sekundach

10 sekund na celowanie to dość długo. Mięśnie się męczą i zaczynają drgać, stąd brak skupienia.
Wyceluj, weź wdech, powoli wypuszczaj powietrze powoli ściągając język spustowy, w połowie wydechu wstrzymaj go, ściągnij język spustowy do końca, aż padnie strzał.
Skupienie przestrzelin powinno się poprawić.
@EndThis: mam podobny problem, tylko ja trochę chamuję się robiąc coś na komputerze, ale i tak mam problem ze skupieniem. Wczoraj był wpis Mirasa o tym w gorących. Chyba trzeba się iść przebadać, bo to męczące już jest.
@thomeq: Nie no, ja ogółem mam problem ze skupieniem. Tracę koncentrację nawet jak ktoś do mnie mówi, więc chyba nie do końca, a z robieniem 43489438 rzeczy jednocześnie na komputerze, to raczej działa u mnie tak, że co chwilę sobie coś przypominam i zapominam o innych rzeczach i stąd wszystko dosłownie w tle jest xd
@Aissane: mogę mówić za siebie, ale sa zdaje sie też badania to potwierdzające - wprowadzenie smartfonow/komputerow zmniejszyło znacznie okres skupienia u osób ich uzywających. Tendencje to jedno, ale pogłębienie problemu to drugie. Ja kiedys bez problemu łykałem książki a teraz ciężko mi utrzymać uwage podczas czytania (muszę 'wejść w rytm" i nic nie moze mnie rozproszy) - mam 44 lvl, wiec to nie tak, że od małego przy kompie (pierwszy na
@thomeq: Zgodzę się, że komputer/telefon pogarsza poziom koncentracji, ale w moim przypadku akurat ta koncentracja leży zanim w ogóle zaczęłam używać czegokolwiek. Pamiętam, że jak byłam dzieciakiem, to miałam już ogromne problemy wysiedzieć na jakiejkolwiek lekcji, która wymagała szczególnego skupienia, np. na matematyce. Jak doszedł do tego telefon i komputer, to już całkowicie tej koncentracji nie miałam, a teraz, jak jeszcze biorę leki niektóre, to jest jeszcze gorzej.
@goparys: Miałam zawsze, ale wydawało mi się to normalne. W zasadzie myślałam już nawet, żeby iść na diagnozę ADHD, ale jakoś mi nie po drodze (mimo że teoretycznie powinnam, bo te problemy mam wrażenie, że coraz bardziej się nawarstwiają).
@EndThis: zrob z rodzicami test diva w najnowszej wersji (tam jest czesc ktora wypelniasz sam i rodzice ocieniaja jak się za gowniaka zachowywales). Jak wywali poza skale to lec do psychiatry z tym testem w lapie na wywiad.