Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam obecnie mieszkania albo jakiegoś mniejszego segmentu i trafił mi się segment 100m2 w stanie deweloperskim. 5.5k z metra, ale mam możliwość dobrania ogrzewania podłogowego i pompy ciepła - jeszcze nie wiem w jakiej cenie, pewnie 60-70k. Czy jest jeszcze coś o czym można by pomyśleć w trakcie trwania budowy, a obniżałoby potem koszty eksploatacyjne?

I druga kwestia, jak przy takim metrażu może kształtować się cena wykończenia i umeblowania, w standardzie "średnim, ale nadającym się do mieszkania"? Liczę 1.5k/m2, ale nie wiem czy nie dałem zbyt małej zakładki. Województwo mazowieckie, 50km od Warszawy.

#dom #budowadomu
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Codringher_ Panie, zależy czy jesteś wymagający i musisz mieć złoty kibel czy może kuchnię kupisz sobie na alledrogo za 2k.
2k a 30k to spora różnica.
Usiądź na spokojnie, weź długopis, napisz co Cię interesuje i masz gotowe. Ceny za wykończenie ścian i podłóg znajdziesz w necie.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop za 2k to kupisz co najwyżej blaty kuchenne i może zostanie na palety żeby je na nich postawić.
Za 15k można kupić naprawdę spoko modułowe kuchnie do samodzielnego montażu z firm typu Lajt czy Izi. Ikea czy stolarz to pewnie 23-30k

@Codringher_ Jeśli większość będziesz robił sam (montaż kuchni, płytki, panele, malowanie, gładzie) to pewnie się zmieścisz, jeśli ekipami to nie ma na to szans
  • Odpowiedz
  • 1
@jalop: @chodzacy_internet @Zabi96 Dzięki. Ogólnie jeśli chodzi o kuchnię i inne elementy to chciałbym zrobić tak, żeby było solidnie, ale bez przesadnych dekorów i pewnie to co dałoby się odłożyć w czasie żeby na start trochę mniej wyszło to byśmy odłożyli.

Druga kwestia - jak może się mniej więcej kształtować cena roczna ogrzewania przy pompie ciepła, zakładając 100m powierzchni użytkowej? Jak wcześniej, wiem że może to być od 20gr do miliona,
  • Odpowiedz