Wpis z mikrobloga

Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat będziemy grali w 240p skalowanym do 4K ( _)

DLSS i FSR to GAMINGOWA PATOLOGIA i jeśli będziemy się na to godzić to twórcy będą mieć totalnie #!$%@? na optymalizację. 30 klatek nadal pozostanie standardem na konsolach a na PC utrzymanie 60 będzie coraz trudniejsze bez podzespołów z NASA.

Trzeba zakopać tę technologię jak najszybciej!

#dlss #gry #pcmasterrace #konsole
Larsberg - Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat będziemy grali w 240p skalowanym do 4K ...
  • 16
@Larsberg: Bo problem polega na tym że z dobrobytu im się w dupach przewraca. AI i super technologie robią dużo za devów i szkoda ich czasu i kasy wydawcy na optymalizację, na prawdziwe ustawienia low, teraz to już im się nic nie chce i nagle cienie i oświetlenie bez rt cofają się w rozwoju i wyglądają gorzej niż przed erą na rt.
@Larsberg: @Rapsii Oczywiście żartowałem. Użycie dls-ów i fsr-ów wynika z tego, że mimo że niektórym ludziom się to podoba a niektórym nie - to gry dzieki tej technice mogą używać mniej zasobów do renderowania w mniejszej rozdzielczości.

Możesz sobie jako deweloper tego nie używać, ale wtedy konkurencja będzie robiła lepiej wyglądające gry. W niższych rozdzielczościach tego nie widać, ale tak zaczynając od 1440p w górę sam dlss potrafi robić lepszą robotę
@Larsberg: no trochę #!$%@? bo cp77 z dlss w 1440p mi nie działa, on #!$%@? w 120fps na 3070 (w 4k nie gram tylko dlatego, że vram się kończy i wchodzenie w eq oznacza zjazd z 100 do 10 fps na kilka sekund).

Panie kurteczka, #!$%@? Ci w dupę za 3070 z 8 gb vram, tam powinno być 16.
Gry który wyszły w tym roku jak Starfield czy Alan Wake 2 nie wyglądają lepiej od Red Dead Redemption II z 2018 roku a wymagania mają chyba z dwa razy większe.


@Larsberg: To chyba nie grałeś w AW 2. U mnie wygląda dużo lepiej niż RDR2. Tak samo zresztą jak Cyberpunk.

Co do Starfielda się zgadzam. Dla mnie to jest po prostu słaba gra. Co nie znaczy, że sama technica DLSS
@Larsberg: @scriptkitty chcą nas zmusić do kupienia konsol ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale rzeczywiście, podczas pandemii kupiłem RTXa 3060 za ~1800zł, wiadomo że 60 na końcu to raczej dla casuali ale powoli mam wrażenie że to nie jest karta aby móc grać w nowe gierki w rozsądnej jakości. Z jakiegoś powodu wymagania zaczynają szybko rosnąć, a gry wcale lepiej nie wyglądają.

Ostatnio jeszcze kupiłem 4090 do grania