Wpis z mikrobloga

#vr #quest3 #psvr
Dziś odebrałem questa 3 (wczoraj zamówiony ze strony meta i miał być na piątek).
Jjedno mogę powiedzieć z całą pewnością po krótkiej zabawie: AR to jest przyszłość i będzie ważniejszy i większym system sellerem przynajmniej przez najblizsze lata niż sam VR. Mimo kiepskiej jakości tego passthrough robi to wrażenie i sprawia mega frajdę. Jeśli następna generacją dostanie porządne kamery (a na pewno tak będzie) to śmiało widzę takie urządzenie w standardzie wyposażenia mieszkania w takim stopniu jak dziś jest nim konsola.
To mój pierwszy zakupiony vr bo na prawdę widzę już w tym sens przy tym urządzeniu (bawiłem się kilkoma wcześniej i nie przekonywały mnie, również psvr).
Także chciałem się przywitać w klubie i niezdecydowanym powiedzieć że warto jeśli nie jest to wydatek kosztem innych wyrzeczeń, a tym którzy nie kupią gwarantuję że quest 4 zawita i u Was ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 26
@mar-v-son: a tak z ciekawości, jak piszesz, że przerobiłeś kilka, czy jest już coś co jest do PC, do grania poważniejszego? nie w jakieś pierdo gierki jak na telefonie, RE chyba jest, ale mnie chodi o poważniejsze doznania, żeby to była piękna grafika, no i żeby kabli nie było ;) kompletnie się nie orientuję
  • 0
@Evzen_Huml jeszcze nie grałem na quest 3, ale wiem ze da się bezprzewodowo przez airlink z kompa streamowac gry, a grałem w elite dangerous na pierwszym oculusie i tam już fajne to byly doznania, będę testował dalej ale widziałem że wiele poważnych gier można grać po vr i na quest 3 wyglądają świetnie, jedynie ogranicza Cię sprzęt, nie oszukujmy się chcesz mieć top to trzeba mieć najlepiej 4090 ;)
@mar-v-son: ee, no tyle to nie ;) szkoda mi tyle w kartę inwestować i elektrownie w domu stawiać ;) myślałem że to już etap, kiedy taka rozrywka jest bardziej dostępnna ;) tak szukam dziury jakiem dziadostwem się uszczęśliwić ;)
@Evzen_Huml: Nie trzeba mieć 4090 , ja miałem wcześniej 1070 który teraz używany po 500 chodzi i dało się juz na niższych grać, na 3060 która mialem pozniej nawet alyx chodził płynnie a tez fortuny nie kosztuje. Jak chcesz grać bezprzewodowo w gry z PCta to Quest 3 jest idealny, na dobrą sprawę Quest 2 tez daje rade a jest duzo tańszy
@Evzen_Huml na tym już da się w miarę grać w VR. Co do gier jest jest sporo modów VR na PCVR jak i standalone (Doom i Doom 3, Quake 1,2,3 (czwórka w drodze), pierwszy HL i jeszcze parę innych tytułów).
@mar-v-son @Mitarek @oran @Cerasus

Dobra, nie mam co robic to tak podpytam teraz. Wczoraj taki troche research zrobiłem, ale paru rzeczy jednak nie kapuję.

1. widzę dwie wersje Quest 3 - 128 GB i 512GB - na co jest to miejsce? Na jakieś aplikacje Mety i jeśli dobrze rozumiem na jakieś gierki? Jeśli to tam zapiszę, to potem mogę wziąc gogle gdyiekolwiek i mieć to co tam jest zapisane? W wersji offline
@Evzen_Huml
1.Tam instalujesz aplikację, gry filmy itp.
2. To całkiem inny poziom techniczny xD
3. Na VR oprócz HL:A jest jeszcze jedynka którą można odpalić w samych goglach jak i bardzo dobry mod na pcvr do dwójki. Seria RE też ma bardzo dobrego moda VR i go polecamy. Tom Rider to szkoda odpalać w VR.
4. Do COD to chyba jest najbardziej zbliżony Contractors który działa na PCVR jak i na samych
@Evzen_Huml: To co widziałeś 9 lat temu jako pudełko na telefon to się nie umywa do tego co oferują obecne gooogle VR na rynku, jak masz w swoim mieście czy okolicach salon VR podejdź, wykup sobie godzinke sprawdz jak to działa. Cięzko jest komuś tłumaczyć co i jak jak ktoś tego nie próbował, jedno co ci mogę obiecać że będziesz miał efekt wow ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Cerasus: dzeiki za odpowiedzi, Skyrim to nie dla mnie, nie lubie gier o rycerzykach jesli to nie jest HOMM ;)

Na VR oprócz HL:A jest jeszcze jedynka którą można odpalić w samych goglach jak i bardzo dobry mod na pcvr do dwójki. Seria RE też ma bardzo dobrego moda VR i go polecamy - ale to wyglada jak w chwili wydania? XD przeciez te gry maja 20 i wiecej lat XD
@Mitarek: dzieki za odpowiedz, no wlasnie obawiam sie ze nic takiego nie znajde, takiego salonu, choc popatrze, moze ;) szkoda mi troche wywalic kasy na cos czego nie bede uzywal :( bo juz mam pare takich rzeczy XD a mialo byc fajnie
@Evzen_Huml
1.Tam instalujesz aplikację, gry filmy itp.
2. To całkiem inny poziom techniczny xD
3. Na VR oprócz HL:A jest jeszcze jedynka którą można odpalić w samych goglach jak i bardzo dobry mod na pcvr do dwójki. Seria RE też ma bardzo dobrego moda VR i go polecamy. Tom Rider to szkoda odpalać w VR.
4. Do COD to chyba jest najbardziej zbliżony Contractors który działa na PCVR jak i na samych
@mar-v-son: Też wczoraj odebrałem i też miało być na piątak :) Daj znać jak coś ciekawego odkryjesz.

Na razie dostałem zwrot $15 do sklepu za niedostępną w europie grę dodawaną podczas zakupu.