Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: dla mnie tak, dla tego ublock origin zawsze ON i wiadomo co im i wiadomo gdzie. a jak to przestanie działać, nie martw się znajdzie się inny sposób. PS windows tylko za 30 pln klucz z olx, filmy tylko z torrnentów arr!! A ty idź simpić no miliarderów i korporacji.
  • Odpowiedz
@oisis no właśnie masz problem, bo ja napisałem swoje (o aktualnej sytuacji) i zasugerowałem nawet żebyś sprawdził. Skoro ty wysnułeś tezę to teraz podaj mi argumenty dla jej potwierdzenia ;)
  • Odpowiedz
@rzeznia22 ale Google nie wprowadza opłat/reklam w innych swoich serwisach. Wiesz czemu? Bo one się opłacają. Do YouTube dokładali i dokładać będą zawsze. Nic dziwnego, że w końcu się za to wzięli. Tym bardziej, że zyskiem z reklam się dzielą z twórcami.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl jak jeszcze reklamy oglądałem to dużo. Ja sam świadkiem scamów nie byłem, ale jak mnie mocno denerwowały to zgłaszałem (nie na zasadzie, że nie powinny być w ogóle na platformie bo nie podpadały pod to, korzystałem z tej opcji, że dana treść mnie nie interesuje), YouTube pamiętał o tym 2 tygodnie i potem dostawałem podobne reklamy i tak w kółko. Natomiast te scamy o których wspomniałem nie powinny być zgłaszane przez
  • Odpowiedz
@Ka4az: koszty transferów, sprzętu, możliwości software są o wiele niższe teraz niż kiedyś. Więc argument, że kiedyś to było a teraz o wiele drożej jest nie do końca dobry.
  • Odpowiedz
@oisis czyli to jednak nie ty czytałeś? A wtedy też było tyle filmików? Wtedy też każdy miał dostęp do Internetu i było tyle śmieci? YouTube nie usuwa żadnych filmów, dalej je trzyma. Pełno osób używa jako hostingu, zobacz ile jest teraz popularnych osób/muzyki a ile kiedyś. Może jest to tańsze, ale w perspektywie skali wykorzystania jest droższe.
  • Odpowiedz
ale po co płacić za VPN? Ściągasz wtyczkę z darmowym VPN do przeglądarki (wystarczy wersja testowa na kilka minut), kupujesz i wywalasz VPN. Żadnych poleceń filmów czy reklam nie masz z kraju z którego wykupiłeś subskrypcje


@Pirat_Bobek: w tym czasie wolę już legalnie zarobić na tego Youtube Premium bez kombinowania xD
  • Odpowiedz
Poproszę o komentarz tych, którzy bronią płacenia temu złodziejskiemu monopoliście i wyzywają innych od biedaków i złodziei.


@Timmi_Timmi_1337: Mówisz i masz - jeśli nie podoba Ci się płacenie w złotych za tę usługę, to możesz płacić swoim czasem i pilnie oglądać reklamy chytrusie.
  • Odpowiedz
@BornToDie69 a nie wpadłeś na to, że działa nie tylko z yt a dodatkowo masz swój DNS a malinie czy jakiemuś thin clientowi wystarcza przepustowości do ogarniania innych usług, które możesz sobie postawić?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: jaki ma to związek z YT jako platformą i subskrybcjami?

To raczej jest pytanie do polskiego rządu dlaczego ma diurawy system podatkowy pozwalający takiemu Google nie płacić w legalny sposób podatków


@asdfghjkl: jak wyskakujesz z takim argumentem to wiedz, że adblocki na terenie całej unii europejskiej też są legalne.
  • Odpowiedz