Wpis z mikrobloga

Złożyłem wniosek do velobank 13.09 rozmawiałem z panią podczas składania wniosku i mówiła że decyzja nawet w 14 dni. A mi dzisiaj lub jutro mija ta data(nie wiem czy liczona od piatku czy soboty). Bik sprawdzany 24.09. Moje pytanie brzmi czy w tym banku teraz jest jakiś korek ?
Rezerwacja do końca miesiąca. Pozytywną odpowiedź z PKO BP. Wniosek w pekao sa standardowo utknął( pozytywne odpowiedź finansowa wysłany operat oraz oplata za kontrolę)

Velo w moim przypadku ok 5% tańszy.

Wniosek złożyłem jeszcze do alior. Ale zrezygnował po przedstawieniu wstępnych ich warunków (ok 27 procent wartości kredytu w gotówce tz wklad i opłaty)

#bk2 #kredyt2procent #bk2procent #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
@andrzej-tomek: u mnie po ok 14 dniach była prośba o dosłanie dokumentów :D Najlepiej tam zadzwonić i się upewnić bo czasem opiekunowie informują z opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@hekan:
Tylko ja mam do Pani maila nic więcej. Napisałem wiadomość ale pewnie dzisiaj mają wolne i odbierają wolne za 11.11

@marcpol: Czyli odpowiedzi spodziewać się w piątek/poniedziałek.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  • Odpowiedz
ogólnie banki są teraz mocno zajęte przygotowaniem licytacji komorniczych dla osób ktore nie są w stanie splacac rat. Stad tak dlugie oczekiwanie.

Mickpl niedlugo rzuci jakies staty.
  • Odpowiedz
Tylko ja mam do Pani maila nic więcej


@andrzej-tomek: Jeśli znasz imię nazwisko to możesz zadzwonić na ich infolinie i poprosić aby osoba ta i ta się z tobą skontaktowała. Tylko niestety trzeba wybierać u nich te chore cyferki (jeśli chcesz A wybierz 1, jeśli chcesz B wybierz 2, jeśli masz wylew wybierz 3). Trzeba chyba tak powybierać, żeby dodzwonić się na infolinię w sprawie kredytów.
  • Odpowiedz
@NonServiam-: Wczoraj tak zrobiłem i pani miała do mnie dzisiaj:) Ale w tym banku dzisiaj może oznaczać wtorek lub środę ;) Bank jeżeli chodzi o warunki mi bardzo odpowiada ale jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj miała wolne dzisiaj normalnie powinna być w pracy.
  • Odpowiedz
Bank jeżeli chodzi o warunki mi bardzo odpowiada ale jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia.


@andrzej-tomek: No niestety, a najgorsze, że bk2% będzie wymagał częstszego kontaktu z bankiem niż standardowy kredyt hipoteczny. Choćby składanie jakichś oświadczeń o tym, że nie wygasły prawa do dopłat, czy np. uzgadnianie nowego stałego oprocentowania i zawieranie aneksu do umowy. Albo jak się spóźnisz z ratą to nie wiem czy znowu nie trzeba jakichś papierków
  • Odpowiedz
@NonServiam-: Ja nie mam problemu z kontaktem w sensie zapytać się dopytać. Ale niestety czesto ciężko uzyskać odpowiedź a i czas tej odpowiedź też pozostawia wiele do życzenia. Ja jeszcze jestem przed podpisaniem umowy . Ale z tego co słyszałem umowa idzie do odzialu który sobie wybraliśmy a tam tylko osoba wie lub nie gdzie mają być podpisy.

Więc zgadzam się z tobą odnośnie obsługi kredytu hipotecznego
  • Odpowiedz
Ale z tego co słyszałem umowa idzie do odzialu który sobie wybraliśmy a tam tylko osoba wie lub nie gdzie mają być podpisy.


@andrzej-tomek: Zgadza się, będziesz mógł wybrać oddział w którym umówisz się na podpisanie umowy. Raczej lepiej wybrać największy w mieście to pewnie będzie większe prawdopodobieństwo, że trafi się na kompetentną osobą.

Ja nie mam problemu z kontaktem w sensie zapytać się dopytać. Ale niestety czesto ciężko uzyskać odpowiedź
  • Odpowiedz
@NonServiam-: Ja mam już odpowiedź od pko bp błąd w umowie to mały pikuś. Ale umowa na 34 strony:/ Łatwo coś przegapić przy tak długiej i zawiłej umowie. W weekend usiądę i przeczytam od deski do deski.
Co mnie przekonuje do velo to łatwy sposób ominięcia prowizji. Oraz ubezpieczenie na życie które ma dobry zakres a nie wygorowna cenę wg mnie. Oraz całkowite koszty kredytu które są ok 5% niże niż
  • Odpowiedz
Ja mam już odpowiedź od pko bp błąd w umowie to mały pikuś. Ale umowa na 34 strony


@andrzej-tomek: Velo ma 24 strony

Dla mnie to najbardziej stresująca chwilę w życiu.


@andrzej-tomek: Na szczęście ubezpieczyciel wyklucza odpowiedzialność od zgonu w następstwie samobójstwa tylko w ciągu pierwszego roku od zawarcia umowy, później jak coś się stanie to można się wieszać i rodzina nie zostanie z długami xd Bardzo poprawiło mi to
  • Odpowiedz
@NonServiam-: ale musisz to zrobić na trzeźwo tz do 0.5 promila :) Pani podczas rozmowy powtarzała mi iż ubezpieczenie nie dziala w stanie nietrzeźwości i odczytałem w umowie iż to działa do 0.5 promilaXD jesteś na weselu gdzie popiles i złe się poczułeś to 1 co robisz to alkomat i sprawdzasz ile masz promili i dzwonisz na pomoc dopiero jak Ci spadnie poniżej 0.5XD
  • Odpowiedz
@andrzej-tomek: no tak, chociaż tutaj mowa o zdarzeniach w następstwie działania w stanie nietrzeźwości, czyli gdy stan nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia. Czyli jeśli np. zginiesz w wypadku samochodowym jako pasażer to twój stan nietrzeźwości nie ma znaczenia, chociaż to zapewne śliski temat i karta którą ubezpieczyciel może próbować grać, żeby nie wypłacić świadczenia.
  • Odpowiedz