Wpis z mikrobloga

@Qbba jesli to serio jest w kontekście przemocy domowej to wg mnie spoko jeśli w gmninie serio nie ma ośrodków dla osob po przemocy domowej.

Do tej pory było tak ze takiego przemocowca brali na noc lub 24h na komisariat i po tym wracał do domu jak gdyby nigdy nic i był zły ze był na komisariacie wiec robił powtórkę z rozgrywki chyba ze domiwnicy zdarzyli zmienić zamki w drzwiach to typ
  • Odpowiedz
Rozumiem ze są ludzie co w złej wierze używają takich wezwań ale jak inaczej to rozwiązać?


@Kitku_Karola:

Nakładać kary finansowe na sprawców przemocy z których potem będzie się finansować takie ośrodki, albo po prostu opłacać noclegi dla ofiar w hotelu.

No i zaletą kary finansowej jest to że w razie pomyłki łatwo to odkręcić.
  • Odpowiedz
@eeemil naiwne jest myślenie ze sprawcy przemocy coś zapłacą xD większość patologii żyje na zasiłkach a Ci co maja kasę mogą unikać takich płatności tak jak alimenciarze unikają płatności alimentów. Chyba ze dodać do tego większa ściągalność z takich ludzi, ale co jeśli Ci nie pracują i maja dochód na czarno który ciężko udowodnić?
  • Odpowiedz
@Antibambino mam znajomego w Finlandii i ten zarabia mniej do ręki niż ja w Polsce w tym samym zawodzie bo u niego to progresywne podatki i wysokie ceny zjadają. Wiec zarobki są duże ale większość zjadają podatki ich lokalne do tego mniej kupią za to bo tam jest drogo.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: moze chociazby kara za bezsasadne wezwanie sluzace jakiejs zemscie / ograbieniu? Pokazaniem, ze to nie jest mechanizm dajacy osobie 2 tyg wakacji od drugiej czy wlasnie pozwalajacy mscic sie na bylym, bo np. chlop zerwal z laska itp.

No i dwa tygodnie wywalonym bez osobistych rzeczy to nie uwazasz, ze za duzo?
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola:

Jak mają nieruchmość to można ją zlicytować na poczet kary po wyroku.

Jak podejżany nie jest właścicielem, to wtedy mozna go wyrzucić.

Chodzi o to żeby stosować zasadę domniemania niewinności i szanować własność prywatną, jak na cywilizowany kraj przystało.
  • Odpowiedz
@eeemil wg mnie idealnym rozwiązaniem by były te ośrodki pomocy ludziom po przemocy bo to lepiej by Ci ludzie trafili od razu pod skrzydła psychologa i psychiatry i byli w miejscu gdzie ich przemocowiec nie może wejść do budynku. Wtedy osoby złośliwe by nie robiły zgłoszeń bo by trafiały do ośrodka gdzie psycholog mógłby szybko się połapać ze to ściema Noi tez bycie w ośrodku nie było celem tej złośliwej osoby. Tylko
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: to powinno dzialac tak, ze jak nie jestes wlascicielka mieszkania to Ty zostajesz z niego zabrana do znajomych / rodziny / w inne miejsce a nie wywalanie goscia z wlasnej chaty. To raz.

Dwa, domniemanie niewinnosci powinno byc stosowane a wywalenie na 2tyg ma sie nijak do tego, bo juz na osiedlu moga powstac plotki etc a dodatkowo osoba, ktora zostala w mieszkaniu moze je okrasc itp

Zabranie na sama
  • Odpowiedz
Tylko ze takich ośrodków by musiało być dużo


@Kitku_Karola:

Czy skala przemocy uzasadnia takie ośrodki, bo to mogą być pojedyncze przypadki na województwo?

Poza tym czego nie zamyka się tych sprawców w więzieniach?

Naruszenie nietykalności cielesnej to najcięższy kaliber przestępstw i tu wyroki po 10-30 lat pasują Jak najbradziej.
  • Odpowiedz
po prostu opłacać noclegi dla ofiar w hotelu.


@eeemil: imo złoty środek. Biorą ofiarę do hotelu czy jakiegoś airbnb/apartamentu, sprawa jest wyjaśniana (wywiad itp.). Jak okaże się, że ofiarą nie kłamała to za nocleg płaci oprawca. Jeśli jednak wyjdzie, że to ściema to płaci ofiara. Proste.
  • Odpowiedz
Rozumiem ze są ludzie co w złej wierze używają takich wezwań ale jak inaczej to rozwiązać?


@Kitku_Karola: Tylko że to jest używane tylko i wyłącznie w złej wierze.

Kobiety potrafią same kłótnie wywołać i atakować partnera.

Dlatego każda moja kobieta infekuje sobie komputer i telefon, odpowiednim programem szpiegującym, a ponadto w kilku miejscach pomontowane są kamery.

  • Odpowiedz