Wpis z mikrobloga

Dlaczego routery mobilne 5g są takie drogie (okolica 1000 zł) skoro routery LTE można kupić za 120 zł? Aż taki jest to przeskok wydajności? Może po prostu jeszcze 5g się nie zadomowiło w Polsce i dlatego takie ceny? #router #routery
  • 3
  • Odpowiedz
@uefaman: bo już nie ma takiego przeskoku technologicznego jak w latach 90. i na początku dwutysięcznych. Kamerę Full HD kupowałem jakoś w 2009 roku, bo liczyłem, że za kilka lat Full HD i blue ray będzie standardem, a do dzisiaj odtwarzacze blue ray nie są standardem. W międzyczasie wszedł streaming. Początkowo gorszej jakości niż full hd. To trochę jak z mp3, że ludzie woleli mieć więcej kawałków, chociaż w gorszej jakości.
  • Odpowiedz
@uefaman: a co ci da 5g? jesteś w ogóle w zasięgu? czemu pytam bo np: u mnie w okolicy jest masz 5g, ale on działa na długich falach a wiec krótki zasięg (albo odwrotnie, ale tak czy siak krótki zasięg) i po 2km nie ma śladu 5g, włącza mi się LTE, a i tak mam to w doopie bo mam światłowód 1gb i mam w pompie wyścig o jakieś 5g z
  • Odpowiedz
  • 0
@uefaman To tzw. podatek od nowości. Jest nadal sporo osób skłonnych sporo dopłacić za znaczek 5G, więc i ceny sprzętu nie schodzą przesadnie w dół.
  • Odpowiedz