Wpis z mikrobloga

Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad zagranicznymi sklepami dyskontowymi. Ponieważ mniejsze sklepy odprowadzają podatki w Polsce, a dyskontowe zagranicznych korporacji nie.

W przypadku fabryk nie da się stworzyć takiej regulacji prawnej bo fabryki produkują na eksport więc zabraniając pracy w niedziele fabryki w których pracują Polacy będą mniej konkurencyjne względem tych zagranicznych i zagraniczni inwestorzy nie będą inwestowali w Polsce.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

#gownowpis #pracbaza #niedzielahandlowa #niedzielabezhandlu #niedzielawieczur
#gospodarka #gielda
  • 49
  • Odpowiedz
  • 110
Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad zagranicznymi sklepami dyskontowymi.


@Robol: a 500+ jest po to, żeby zwiększyć dzietność.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: i to nie zadziałało. Również w wielu innych przyczyn. Np. ze względu na słaby stan służby zdrowia i złamanie kompromisu aborcyjnego.
  • Odpowiedz
@Robol: dobrze, że ustawowy zakaz handlu w niedziele przyczynił się do zmniejszenia liczby małych sklepów w Polsce, bo inaczej mógłbyś przypadkiem napisać coś mądrego.
  • Odpowiedz
@Robol: #!$%@? hipolicie.
Po pierwsze, dyskonty i sklepy osiedlowe mają inny profil klienta.
Jeżeli nie zrobisz weekendowych zakupów w lidlu to nie jedziesz ich zrobić do żabki tylko robisz je w lidlu gdy jest otwarty.
Po drugie, błędu nie naprawia się błędem, jeśli jest nieszczelność fiskalna to należy ją załatać.
Po trzecie zaś, duża część segmentu dyskontowego jest polska (Dino) lub opiera się na modelu franczyzowym, ergo jest to polski, mały
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth:

Po pierwsze, dyskonty i sklepy osiedlowe mają inny profil klienta.


No to niech klienci o innym profilu nie płaczą, że nie mogą kupować w niedzielę. Skoro mogą, wystarczy zmienić swój profil.

Po drugie, błędu nie naprawia się błędem, jeśli jest nieszczelność fiskalna to należy ją załatać.


A jak niby załatasz wyprowadzanie przez Lidla pieniędzy na zachód? Przecież Lidl Polska płaci zagranicznemu Lidlowi za brand dokładnie tylko, żeby Lidl Polska miał
  • Odpowiedz
@Robol: O #!$%@? co za wysryw XDD Powiedz to sieci sklepów żabka, która dyma nas cenami +30% na wszystkim chociażby dlatego że od początku tego smiesznego zakazu mogą być otwarci
  • Odpowiedz
  • 0
@Theo_Y: ojej, kosztem Kauflanda, Lidla i Netto. Biedactwo.

Jeżeli chcesz to możesz otworzyć swój sklep i prowadzić biznes w niedzielę. Ale Ci się najwidoczniej nie chce.
  • Odpowiedz
@Robol: nie no to takie proste, otwórz jeden sklep i nagle jesteś gigantem, który dostaje dodatkowego boosta od państwa i stajesz sie jeszcze większym. To tak nie działa. Nawet jakbym sie zesrał to nie dogoniew gruncie rzeczy monopolisty
  • Odpowiedz
Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad zagranicznymi sklepami dyskontowymi


@Robol: Artykuły mówią zupełnie co innego - małe sklepy znikają, otwierają się nowe punkty dyskontowe.
Przyczyny są dwie - rozwijający się e-commerce oraz zmiana w nawykach Polaków - tendencja, żeby robić duże zakupy w piątek/sobotę. W niedzielę przestaliśmy po prostu kupować.

https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-handlu-mial-byc-dla-nich-kolem-ratunkowym-chyba-betonowowym-komentuja-mali-handlowcy-6645579108514656a.html
https://mycompanypolska.pl/artykul/male-sklepy-odchodza-po-cichu-nawet-10-tys-takich-placowek-zamknie-sie-do-konca-roku/12477
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/raporty-i-analizy-rynkowe/zakaz-handlu-w-niedziele-to-gwozdz-do-trumny-malych-sklepow-jest-nowe-badanie-2414783
  • Odpowiedz
  • 0
@Robol: nie no to takie proste, otwórz jeden sklep i nagle jesteś gigantem, który dostaje dodatkowego boosta od państwa i stajesz sie jeszcze większym. To tak nie działa. Nawet jakbym sie zesrał to nie dogoniew gruncie rzeczy monopolisty


@Theo_Y: to, że sam tego nie potrafisz to nie jest powód, żeby promować Kauflanda, Lidla i Netto w Polsce.

@Robol: Artykuły mówią zupełnie co innego - małe sklepy znikają, otwierają się
  • Odpowiedz
Kauflanda, Lidla i Netto


@Robol: jako konsument mam to w dupie, jest wolny rynek, nie leży mi żeby rządził oligopol, który może sobie pozwolić na dumping cen, aby potem dyktować warunki, ale tym bardziej nie leży mi faktyczny monopol jednej firemki, która akurat spełnia wymagania ustawowe do wyłączenia spod zakazu, małe sklepiki i tak upadają, bo nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb, co częściowo udaje się dużym marketom
  • Odpowiedz
@Robol: fajną tezę sobie wymyśliłeś, jednocześnie pomijając clue artykułów o zmianie w nawykach zakupowych Polaków SPOWODOWANEJ wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.

Przypomnę, że Twoje stanowisko z pierwszego posta to:

Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad zagranicznymi sklepami dyskontowymi


Jak ww. zmiana w nawykach zakupowych - będąca skutkiem wprowadzenia niedziel niehandlowych - pomogła stworzyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Theo_Y: to sobie jedź do Niemiec gdzie masz ten swój wolny rynek.

@Robol: fajną tezę sobie wymyśliłeś, jednocześnie pomijając clue artykułów o zmianie w nawykach zakupowych Polaków SPOWODOWANEJ wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.


@throwawayaccount1: bo nie czytam gównoartykułów z gównoportali tylko jestem w środku rynku i analizuję ten rynek, a to są moje osobiste przemyślenia.

Jak ww. zmiana w nawykach zakupowych - będąca skutkiem wprowadzenia niedziel niehandlowych - pomogła
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: bo nie czytam gównoartykułów z gównoportali tylko jestem w środku rynku i analizuję ten rynek, a to są moje osobiste przemyślenia.


@Robol:

@throwawayaccount1: przewagę masz na papierze w formie ustawy. Masz nawet uzasadnienie polityczne, że to dlatego, że trzeba pójść do kościółka i dlatego, że Niemiec wprowadził. To dlatego bo ten przepis uderza właśnie w Niemca. To, że nasze małe sklepy nie potrafią jej wykorzystać to jest zupełnie
  • Odpowiedz